למה חשוב להגן על עצמכם בעזרת הסכם ממון?

הסכם ממון

הרכוש שלנו הוא חלק חשוב בחיים. כולנו מדקלמים וגם יודעים כי הבריאות היא מעל הכול, וגם האושר לא תלוי בממון. אבל בכל זאת כולנו רואים מול עיננו כי הכסף הוא חלק מהחיים והוא חשוב לנו ביותר. לא פלא שלקראת נישואין רואים בני זוג חשיבות רבה בעריכת הסכם ממון. ההסכם נועד להגן על הרכוש האישי של כל אחד מבני הזוג. ולהבטיח כי במקרה של פרידה חלוקת הרכוש תתבצע בצורה הוגנת לרצון שני הצדדים גם בהסכם ממון לאחר נישואין.

הסכם מונע חילוקי דעות ומריבות

לא פעם בני זוג ניצבים על ספם של גירושין. כאשר החלק הממוני מהווה עילה למחלוקת מורכבת. למי שייך הבית? כיצד מחלקים את כספי החסכונות? כיצד מחלקים בין בני הזוג את העסק המשותף? המריבות הללו נוראות והן מזיקות מאוד לכל אחד מבני הזוג, לתהליך הגירושין ולילדים המשותפים אם ישנם. ולכן נכון וכדאי לראות את הנולד ולצאת לדרך לאחר יצירת הסכם ממון. הסכם הממון ייכתב לרצון שני הצדדים וייחתם על ידי עורך דין מומחה בתחום הסכמי ממון. בצורה זו יוכלו בני הזוג להיות רגועים כי הקשר המתהדק ביניהם לא עלול לגרום לכל אחד מהם נזק כלכלי.

ומה אם תתקבל ירושה בעתיד?

אחד המקרים הפופולאריים הוא מקרה של קבלת ירושה. נניח שבן הזוג יורש את אביו אשר הלך לעולמו והוא מקבל עסק פורח ומשגשג. על פי החוק אשתו יורשת יחד אתו. ומה אם בני הזוג מתגרשים? האם האישה שזה עתה נפרדת מבן הזוג לוקחת עמה חלק משמעותי מהירושה למרות העובדה שהם כבר נפרדים? כדי למנוע מקרים מצערים שכאלו ועל מנת להגן על הרכוש עורכים את הסכם הממון. ההסכם מגן על הרכוש ומאפשר לכל אחד מבני הזוג להיות רגוע כי הרכוש שלו בידיים טובות.

הסכמה והבנה הדדית

בכל מה שקשור לזוגיות נכון להגיע להסכמה ולהבנה הדדית. גם אם יש לבני הזוג חילוקי דעות והם סבורים אחרת באשר לנושאים מסוימים, יהיה מומלץ ונכון לחפש את דרך האמצע שתסלול את ההבנה והשיתוף.

עוד מידע רב בנושא תמצאו באתר https://www.ganor.co.il/

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד לחוזים – סוגי חוזים והסכמים
עורך דין חוזים הינו עורך דין חשוב וחיוני, עבור כל מי שזקוק לסיוע בתחום החוזים וההסכמים. ניתן היום...
קרא עוד »
מרץ 22, 2021
לצאת לחיים חדשים נקיים מחובות
אין ספק כי לא מעט אנשים היו מעוניינים לצאת לחיים חדשים נקיים מחובות, היות ואף אחד לא באמת מצליח לישון...
קרא עוד »
ינו 05, 2021
תביעה ייצוגית/הגשת תביעה ייצוגית
תביעה ייצוגית היא סוג של תביעה בה אנשים בודדים מייצגים את האינטרס של אנשים רבים שנפגעו עקב התנהלות...
קרא עוד »
יונ 30, 2020