מה העונש על נהיגה ללא רישיון בכלל?

מה העונש על נהיגה ללא רישיון בכלל?

במדינת ישראל ישנם חוקי תעבורה שונים כאשר אחד החוקים קובע שרק אדם בעל רישיון נהיגה יכול לנהוג ברכב עבורו תקף הרישיון. מבחינת החקיקה אחת מעברות התנועה החמורות ביותר זה נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה. 

מה זה נהיגה ללא רישיון

החוק מתייחס לנהיגה ללא רישיון בכמה אספקטים ועושה הבחנה בין נהיגה ללא רישיון בכלל לנהיגה ללא רישיון בתוקף. נהיגה ללא רישיון כלל, זה למעשה כאשר אדם נוהג בכלי רכב מבלי שהוציא אי פעם רישיון נהיגה בצורה מסודרת וחוקית. עוד נהיגה ללא רישיון שהיא שונה זה נהיגה ברכב כאשר הרישיון אינו בתוקף, יש נהיגה ללא רישיון אשר מתייחסת לנהיגה בכלי רכב כאשר רישיון הנהיגה אינו תואם את הרכב עליו נוהגים.

למה נהיגה ללא רישיון בכלל הינה עבירה חמורה ביותר

אדם אשר נוהג בכלי רכב מבלי שהוציא רישיון כנדרש, למעשה מסכן מאוד את עצמו ואת הסביבה וזאת משום שהוא נוהג בכלי רכב כאשר אין וודאות שהוא יודע להשתמש בו בצורה נכונה ובטוחה, הוא אינו מכיר את חוקי התנועה וכתוצאה מזה קיימת סכנה גדולה שיהיה מעורב בתאונה או שיגרום לתאונה. נהיגה ברכב ללא רישיון היא בעייתית גם מבחינה שבמקרה ותתרחש תאונה למעשה הנהג אינו מבוטח וחברת הביטוח של הרכב לרוב תסרב לשלם פיצויים.

מה העונש לאדם שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה

אדם אשר נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה על פי החוק יכול לקבל מאסר בפועל שיכול להגיע גם לשנתיים כולל פסילה של רישיון עתידי לתקופה של 3 חודשים ואפילו יותר, קראו בהרחבה באתר עורך דין תעבורה. חשוב לדעת שגם בעל רכב מחויב להתיר שימוש ברכב רק לאדם בעל רישיון נהיגה, אחרת הוא גם כן יכול לעמוד למשפט ולקבל עונש שיכול להגיע גם למאסר, הכל תלוי נסיבות, אלא אם הוכיח שהרכב נלקח ללא אישורו וידיעתו.

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מגשרים מומלצים – כיצד נדע שהמגשר שלנו הוא מקצועי
עולם הגישור הולך ומתפתח בשנים האחרונות, ולראיה כמות האנשים שנכנסו לתחום והחלו לעסוק בו, כמות החוגים...
קרא עוד »
יונ 04, 2020
למה צריך להתעקש על סגירת תיק פלילי?
רוצים להיות בראש שקט ולדעת שאם יש לכם תיק פלילי, אז שאתם לפחות עושים כל מה שצריך על מנת להתמודד עם המצב...
קרא עוד »
יונ 29, 2020
חבילות המיתוג הכי משתלמות למשרד עורכי דין
בניית מותג היא אחת מאסטרטגיות השיווק הרווחיות ביותר. הכל על הכרת קהל היעד שלך ואז ליצור חבילה שתפנה...
קרא עוד »
אפר 04, 2023