מה העונש על נהיגה ללא רישיון בכלל?

במדינת ישראל ישנם חוקי תעבורה שונים כאשר אחד החוקים קובע שרק אדם בעל רישיון נהיגה יכול לנהוג ברכב עבורו תקף הרישיון. מבחינת החקיקה אחת מעברות התנועה החמורות ביותר זה נהיגה ברכב ללא רישיון נהיגה. 

מה זה נהיגה ללא רישיון

החוק מתייחס לנהיגה ללא רישיון בכמה אספקטים ועושה הבחנה בין נהיגה ללא רישיון בכלל לנהיגה ללא רישיון בתוקף. נהיגה ללא רישיון כלל, זה למעשה כאשר אדם נוהג בכלי רכב מבלי שהוציא אי פעם רישיון נהיגה בצורה מסודרת וחוקית. עוד נהיגה ללא רישיון שהיא שונה זה נהיגה ברכב כאשר הרישיון אינו בתוקף, יש נהיגה ללא רישיון אשר מתייחסת לנהיגה בכלי רכב כאשר רישיון הנהיגה אינו תואם את הרכב עליו נוהגים.

למה נהיגה ללא רישיון בכלל הינה עבירה חמורה ביותר

אדם אשר נוהג בכלי רכב מבלי שהוציא רישיון כנדרש, למעשה מסכן מאוד את עצמו ואת הסביבה וזאת משום שהוא נוהג בכלי רכב כאשר אין וודאות שהוא יודע להשתמש בו בצורה נכונה ובטוחה, הוא אינו מכיר את חוקי התנועה וכתוצאה מזה קיימת סכנה גדולה שיהיה מעורב בתאונה או שיגרום לתאונה. נהיגה ברכב ללא רישיון היא בעייתית גם מבחינה שבמקרה ותתרחש תאונה למעשה הנהג אינו מבוטח וחברת הביטוח של הרכב לרוב תסרב לשלם פיצויים.

מה העונש לאדם שנתפס נוהג ללא רישיון נהיגה

אדם אשר נתפס נוהג ללא רישיון נהיגה על פי החוק יכול לקבל מאסר בפועל שיכול להגיע גם לשנתיים כולל פסילה של רישיון עתידי לתקופה של 3 חודשים ואפילו יותר, קראו בהרחבה באתר עורך דין תעבורה. חשוב לדעת שגם בעל רכב מחויב להתיר שימוש ברכב רק לאדם בעל רישיון נהיגה, אחרת הוא גם כן יכול לעמוד למשפט ולקבל עונש שיכול להגיע גם למאסר, הכל תלוי נסיבות, אלא אם הוכיח שהרכב נלקח ללא אישורו וידיעתו.

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »