לצאת לחיים חדשים נקיים מחובות

אין ספק כי לא מעט אנשים היו מעוניינים לצאת לחיים חדשים נקיים מחובות, היות ואף אחד לא באמת מצליח לישון טוב בלילה, כאשר הוצאו כנגדו עיקולים ונפתח כנגדו תיק בהוצאה לפועל. חשוב להבין כי התקופה האחרונה לא הייתה נוחה או נעימה עבור לא מעט אנשים, היות והקורונה פגעה לא רק בבריאותם של האנשים, אלא גם בפרנסתם. אנשים רבים הוצאו לחופשה ללא תשלום, או לחילופין, העסק שלהם נסגר והם נאלצו לחיות ממענקים זערוריים שהמדינה חילקה להם. אין זה מפתיע כי רבים מהם קרסו כלכלית ונאלצו להיכנס לחובות, היות ולא הייתה להם רשת ביטחון מספקת. אך חשוב להבין כי למרות המצב הלחוץ והלא נעים הזה, ניתן עדיין לשנות את התמונה ולצאת מהמצב בצורה היעילה והאופטימלית ביותר. 

לצאת לחיים חדשים נקיים מחובות – כיצד לעשות זאת נכון?

קודם כל, מומלץ להתייעץ עם עורך דין מקצועי ומנוסה שמתמחה בתחום של מחיקת חובות, היות וכל התחום דורש לא מעט ניסיון, ידע ומקצועיות. כדאי לדעת למשל, כי בשנת 2020 יצא חוק חדלות פירעון ושיקום כלכלי. כלומר, אדם הנמצא בחובות יכול להיעזר בשירותיו של עורך דין פשיטת רגל מקצועי שמתמחה בתחום, על מנת להגיע להסדר מול הנושים ובכך לאפשר לעצמו שיקום כלכלי ומחיקת חובות. הדבר יאפשר לו להתחיל דף חדש בחיים, מבלי לגרור אחריו את החובות ואת הבלגן הכלכלי שהם גורמים לו. במידה והתהליך אינו מצליח, ניתן היום להגיע למצב של מחיקת חובות, היות והמדינה מעודדת את אזרחיה לעבור שיקום כלכלי. ניתן למחוק את רוב החובות, מלבד חובות של מזונות, קנסות וכדומה.

חשוב להבהיר כי ישנו הבדל בין מחיקת חובות לבין הסדרת חובות, היות והסדרת חובות מתייחסת למצב שבו החייב מנסה להימנע מלהיכנס לחדלות פירעון. עורך הדין של החייב מנהל עבורו משא ומתן מול הנושים, על מנת להפחית את גובה החובות ככל הניתן ולהגיע להסדר תשלום הגיוני. לעומת זאת, מחיקת חובות הינו מצב שבו החייב מגיש בקשה לצו חדלות פירעון ושיקום כלכלי, על מנת לקבל צו הפטר מההוצל"פ, במטרה לחזור להיות אזרח מן השורה.

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »