הכל על לשון הרע בפייסבוק

רשת הפייסבוק הפכה להיות בעשור האחרון לרשת החברתית המובילה בעולם, וכיום נמצאים בה באופן פעיל מיליארדי משתמשים מכל רחבי העולם. לרשת הפייסבוק יש לא מעט יתרונות, אך גם לצערנו לא מעט חסרונות כאשר גולשים רבים מנצלים את הפלטפורמה על מנת להכפיש ולהשפיל אנשים מסוימים בפרהסיה. אחת מהשאלות השכיחות ביותר שעולות מידיי יום הינה – האם דברי לשון הרע בפייסבוק מספקים על מנת להגיש תביעת לשון הרע? את התשובה לשאלה הזאת תוכלו למצוא במאמר הבא.

לשון הרע בפייסבוק – האם זה קיים?

ברור לכולם כי רשת הפייסבוק חשופה בפני אלפי גולשים שונים, ומכאן ישנה סבירות גבוהה כי כל פוסט שעולה לרשת הפייסבוק יגיע בתוך זמן קצר למאות משתמשים שונים. מכאן אנו נוטים להסיק כי אלמנט הפרסום אשר חייב להתקיים בהגשת תביעת לשון הרע מתקיים באופן אוטומטי ברשת הפייסבוק. כעת כל מה שנותר להוכיח זה כי הדברים שנאמרו ברשת הפייסבוק נועדו על מנת לפגוע ולהוציא שם רע לאדם שעליו הם נאמרו.

הבדיקה הינה בדיקה דומה לכל דברי לשון הרע אשר נאמרים בפלטפורמות השונות, ולכן זוהי עבודה של אנשי מקצוע מיומנים אשר מכירים את התחום על בוריו. בעזרת אנשי המקצוע הנכונים יהיה ניתן להוכיח כי הדברים נאמרו במזיד על מנת לפגוע באדם באופן כזה אשר שמו הטוב עלול להינזק או אפילו כבר ניזוק.

כל מה שנותר לכם לעשות זה לבצע תצלום מסך עם הפוסט הפוגעני, למקרה ובו אותו אדם יתחרט ויחליט למחוק את הפוסט. כמובן שמוטב לצלם גם את התגובות של הפוסט על מנת להראות כי הדברים הגיעו לכמות גדולה של אנשים והם מביאים איתם גם תגובות וביקורות.

חשוב להדגיש! אל תיצרו קשר עם מפרסם הפוסט ואפילו יתרה מכך אל תגיבו או תתעמתו איתו כלל! סיטואציה שכזו עשויה רק לפגוע בכם, ולכן קחו נשימה ארוכה ופנו אל עורך דין מנוסה על מנת שיסייע לכם להשיג את מבוקשכם. תוך זמן קצר תוכלו להגיש תביעת לשון הרע או תביעת הוצעת דיבה ולדרוש פיצויים כפי שקבוע בחוק.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »