עורכי דין בענייני התחדשות עירונית

התחדשות עירונית היא שם של תכנית אשר מטרתה הינה לאפשר לבצע בנייה מחודשת באזורים ישנים. המטרה הינה לאפשר תוספות של מבנים במקומות שאמנם היו בנויים עד כה, אך בגלל בנייה מיושנת המקום לא נוצל כראוי. התחדשות עירונית מאפשרת גם לרענן את האזור, להפוך אזור מזדקן וחסר עניין למקום שמזמין אליו משפחות צעירים וכתוצאה מכך גם בעלי עסקים. התחדשות עירונית יושמה בהצלחה בערים שונות ברחבי הארץ, והביאה למינוף של אזורים שדעכו. אך אי אפשר להכחיש שתהליך הבנייה הינו תהליך מורכב מאוד. הוא תלוי בגורמים רבים ועשוי להיות מסובך עד מאוד. 

> הכירו את תפקידו של עורך דין ליווי יזמים

המעורבים בתוכנית התחדשות עירונית

בכל תוכנית של התחדשות עירונית מעורבים מספר גורמים דומיננטיים. הגורם הראשון הוא היזם שהוא זה שמגיע למקום ולוקח על עצמו את הפרויקט כולו – מתהליך התוכניות ועד למסירת המפתחות. הגורם השני והמשמעותי מאוד הוא בעלי הקרקע. בין אם מדובר על אדם אחד שמחזיק בזכויות הנכס ובין אם אלו מספר דיירים – הם אלו שצריכים להגיע להסכמה ולשתף פעולה עם התוכנית. קריטי הדבר כאשר הם מתגוררים במבנה המדובר. כיוון שהתושבים אמורים לפנות את הבית לתקופת מה, לעזוב את השטח ולחזור לדירה מחודשת עם שיפורים שונים שמצדיקים את כל העניין.

מי מלווה את העסקה?

כדי להבטיח לכל הצדדים בדבר התנהלות נכונה ומסודרת חשוב כל כך להיות מלווים עם משרד עו"ד תמ"א 38 מנוסים שלהם היכולת והניסיון ללוות את העסקה. עורך דין התחדשות עירונית נמצא לאורך התהליך לשם קבלת ההחלטות וניסוח הסכם מפורט. המטרה הינה להבטיח שכל ההיבטים נלקחו בחשבון, וכי כל צד בעניין מגובה מבחינת האינטרסים והזכויות שלו. חשוב כמובן שעורך הדין יכיר את התוכנית, יהיה מנוסה בה ויהיה מסוגל לנהל את המערכת בהצלחה.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »