איך בוחרים עורך דין פלילי?

עורך דין פלילי

אם הגעתם למצב שבו אתם חשודים בביצוע של עבירה פלילית, הרי שאתם צריכים לקבל ליווי וסיוע של עורך דין פלילי. חשוב להבין כי גם במידה ואתם בטוחים כי אינכם ביצעתם כל עבירה, חשוב שיהיה מי שילווה אתכם וינחה אתכם להמשך החקירה. מדובר על חשד שהינו רציני והינו מבוסס על הליך מלחיץ, מורכב ולא טבעי – בעיקר עבור אנשים הנמצאים חשודים בפעם הראשונה בחייהם. איך גם אתם תוכלו למצוא את עורך הדין הטוב ביותר עבורכם?

1.המלצות ממכרים, קולגות ובני משפחה

כיום פועלים עורכי דין רבים ולעתים חיפוש אחר עורך דין אחד בלבד עבורכם יכול להיות משימה כמעט בלתי אפשרית. על כן, הדרך הראשונה לבחור את עורך הדין שלכם היא על פי המלצות מהמעגל הקרוב אליכם ביותר. המעגל הקרוב אליכם כולל את בני המשפחה, החברים ואפילו הקולגות למקום העבודה, שכבר הסתייעו בשירותיו של עורך דין. בעת שאתם מקבלים המלצה ממקור ראשון, אתם יכולים להיות שקטים כי אדם קרוב לכם ממליץ לכם מניסיון על עורך דין מקצועי. כמו כן, בעת שאתם מקבלים המלצה שכזו אתם חוסכים מעצמכם זמן רב בחיפוש אחר עורכי דין שונים.

2.הניסיון של עורך הדין

בכל עת שאתם צריכים לחבור אל איש מקצוע, אתם מקווים למצוא את איש המקצוע המנוסה ביותר. הניסיון הינו רלוונטי מאד בעת שמדובר על סיוע וליווי של עורך דין. ככל שעורך הדין שלכם מנוסה יותר ועובד יותר שנים כעורך דין, כך הוא נחשף ליותר תיקים, הוא מכיר יותר תקדימים והוא יכול ללוות אתכם בצורה טובה יותר. חשוב מאד שלא להקל ראש בבחירת עורך הדין שלכם – הוא זה שעתיד לייצג אתכם ולהוכיח את חפותכם. עורך דין מנוסה מכיר היטב את התחום הפלילי בו אתם נאשמים והוא גם מכיר את פסקי הדין השונים.

3.ערכו שיחת היכרות טלפונית

על מנת שלא תבזבזו את זמנכם ותגיעו לפגישה עם עורך דין שאינו מתמחה בסוג העבירה בה אתם נאשמים, מומלץ לבצע שיחת היכרות עם עורך הדין שהומלץ לכם עליו. עורכי הדין המומלצים במשרד של מנשה רון עורכי דין מתחום הפלילים שישמחו לייעץ לכם בקצרה בטלפון, לקבל רקע קצר, לבדוק את מידת ההתאמה ואת הזמינות. במעמד זה תוכלו גם לשאול שאלות לוגיסטיות יותר לרבות עלות הייצוג וכך להתקדם צעד נוסף אל בחירת עורך הדין שלכם.

4.האם עורך הדין עסק בתיקים הרלוונטים לכם?

מידת הרלוונטיות של עורך הדין בהתאם לסוג העבירה שאתם חשודים בה – מדוע היא חשובה? ישנה מניפה רחבה מאד של עבירות פליליות, והדרך הטובה ביותר להבטיח ליווי מקצועי היא להסתייע בליווי של עורך דין המתמחה בתיקים הרלוונטים לעבירה בה אתם חשודים. תיקים שכאלו יכולים להיות עבירות מין, העלמות מס ועד אלימות בתוך המשפחה. על מנת שתזכו בליווי האיכותי והמתאים לכם ביותר ובעיקר על מנת שלא תבזבזו זמן יקר, בחרו בעורך דין המתמחה בעבירות בהן אתם חשודים.

5.הגיעו לפגישת ייעוץ ראשונית

אחד הדברים היותר חשובים בייצוג של עורך דין הוא הכימיה ביניכם. פגישת היכרות עם עורך הדין שלכם תוכל לשקף לכם מי האדם העומד מולכם, עד כמה הוא מקצועי ועד כמה הוא נכון ללוות אתכם ולהוציא אתכם מהמצב בו אתם נמצאים כעת. פגישת היכרות במשרדו של עורך הדין הינה חיונית, הכרחית וחשובה – בה גם תוכלו לספר את גרסתכם המלאה לעבירה בה אתם נאשמים. זיכרו: בחירת עורך הדין שלכם הינה קריטית להמשך החקירה שלכם, אל תקלו ראש בבחירתכם.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתגרשים
גירושין אינם קלים, והתהליך יכול להיות אפילו יותר מאתגר כאשר ילדים מעורבים. עם זאת, ישנן דרכים להקל על...
קרא עוד »
יול 12, 2022
האם יש מסלול לימודים ייעודי לעו"ד לדיני אינטרנט?
במסגרת לימודי משפטים לתואר ראשון, הסטודנטים צריכים לבחור את ההתמחות שלהם. אחת האפשרויות העומדות בפני...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
תובנות קריטיות לניהול הכלכלה הכלכלית שלך
כסמכות מובילה בתחום, אני כאן כדי לפענח את המורכבות של ניהול הכלכלה הכלכלית שלך. במאמר זה, תגלו תובנות...
קרא עוד »
פבר 27, 2024