ביטוח לתמ"א 38 – כל מה שחשוב להכיר

פרויקט של תמ"א 38 הוא מיזם מורכב הן מבחינה הנדסית והן בנושא ההתנהלות עם הדיירים ועם הרשויות, כדי לקדם את תהליכי הבניה ולסיים אותם.

כדי להגן על הקבלן המבצע פרויקטים סבוכים מסוג זה, חשוב שיפעיל פוליסת ביטוח קבלנים ייעודית לתמ"א ,38 כיוון שההתנהלות בהן מצריכה היבטים שונים מבנייה רגילה.

 

ביטוח קבלנים עבור פרויקטים של תמ"א 38

פוליסת הביטוח מותאמת לכל אחד מהמיזמים באופן ספציפי, גודלן של העבודות הקבלניות והיקפן הכספי. פירוט הצורך בחיזוק היסודות מצד אחד והתוספת הקבלנית של מספר קומות מעל גג המבנה.

כמו כן סוג הבנייה ותנאי השטח, פגיעה אפשרית ברכוש או נזק שייגרם לדירות במהלך הבנייה, עלויות טיפול בליקויי בנייה שיתגלו במהלך העבודות או שנים לאחר מכן, לאור העובדה שמדובר במבנים ישנים.

ביטוח שמגן מפני תביעות אפשריות של צד ג' כמו קבלני משנה, בעלי מקצוע שעבדו בשטח ונגרם להם נזק כלשהו לגופם או לרכושם.

 

פעילות עם גורמי חוץ

בפרויקטים של תמ"א 38, יש פעילות מסועפת עם הדיירים וצריך להגיע עם כולם להסכמות בנושאים שונים, מדובר בהליך סיזיפי ולא פשוט. עלולים להיות עיכובים בבנייה שנובעים מחוסר ההסכמה של הדיירים או בנושאים הקשורים לכך שאינם בשליטתו של הקבלן.

בנוסף לכך עקב המיזם היוצא דופן, עלולות להיווצר גם בעיות מול הרשויות, אשר לא יעבירו את האישורים או ההיתרים במועד וגם עקב כך עלולים להיות עיכובים שונים.

 

ביטוח היקפי של הקבלן

כדי להיערך לכל תרחיש, כל קבלן מפעיל פוליסה ייעודית למטרה זו שכוללת את כל הסעיפים הנדרשים ומטרתה למנוע כל מצב שבו יתבעו את הקבלן והוא לא יוכל לשלם סכומי עתק לפי התביעה.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפים לבחירת עורך דין פלילי

טיפים לבחירת עורך דין פלילי

לפני שאתם בוחרים בשירותיו של עורך דין פלילי, אתם צריכים לבדוק את הניסיון שלו, ההצלחה בטיפול בתיקי עבר והמחירים שהוא גובה. כל אלו ביחד יהוו

קרא עוד »
החזרי מס

החזרי מס – מורה נבוכים

המקרים הנפוצים ביותר בהם שכירים זכאים לקבל החזרי מס הם כאשר יש שכיר שהפסיק לעבוד לאורך שנת המס או הסטטוס המשפחתי שלו השתנה. כאשר רוצים

קרא עוד »