עורך דין פלילי – מהו ? ובאילו מקרים שווה להיעזר בשירותיו?

עורך הדין הפלילי הינו אדם העוסק בתחום המשפטי ומעורב בתיקי משפט. מטרתו העיקרית של עורך הדין היא לסייע ללקוחות בצרכיהם המשפטיים. כדי לעשות זאת הוא צריך להיות מסוגל להבין מה המטרות שלהם וכיצד הם רוצים שהמקרה שלהם יטופל. כל עורך דין יכול להיקרא עורך דין פלילי אם הוא מעורב בתיקי משפט ועוסק בצד המשפטי של הדברים. זו הסיבה שחשוב לדעת עם איזה עורך דין תמצאו את עצמכם מתמודדים. יש כמה דברים שאתה צריך לחשוב עליהם, אבל ראשית, הרשו לנו לדון בכמה מהסוגים השונים של עורכי דין שקיימים. ראשון מכל מקום, יש את עורך הדין הפלילי. במקרה של עורך דין זה, הוא אחד שמתמחה בייצוג לקוח בתקווה לפתור את התיק הפלילי שלו. מטרתו של הסנגור הפלילי היא לעזור ללקוח שלו לצאת בקלות וללכת הביתה לפני שהוא יישלח לכלא. סוג זה של עורך דין ינסה בדרך כלל להימנע מעונש על ידי קבלת תחילה את ההאשמות שלו ולאחר מכן נקיטת צעדים לדיון בתיק שלהם בבית המשפט. 

עוד פלילי הינו אדם מוכר בתחום המשפטי. המומחיות והידע שלהם ידועים ומוערכים על ידי אנשים רבים. הם לא רק מייצגים את הלקוחות אלא גם את החברה כולה. עם זאת, לעתים קרובות הם זוכים ליחס לא הוגן או מותקף בצורה בלתי הוגנת בבית המשפט על ידי עורכי דין אחרים הידועים כלא אתיים או לא ישרים.

עורך דין פלילי טוב יכול להיות ההבדל עבורך בין ישיבה ממושכת מאחורי הסורגים בבית הכלא או להשתחרר בתנאים מקלים בעוד לציבור מגיע עורך דין בעל ניסיון של שנים בהגנה על אנשים שנקלעו לצרות משפטיות, לעורכי הדין הפליליים הטובים ביותר יש מאות שעות בניהול תיקים כדי להרחיק את לקוחותיהם מהכלא ולוודא שהם לא נכנסים שוב לחברה כמורשעים. פּוֹשֵׁעַ. עורכי דין פליליים רבים עונים גם על שאלות לגבי סוג התיקים לקחת על עצמם, האם יש א סוג מסוים של מקרה שכדאי להימנע ממנו, ואם כן מדוע? להלן מספר תשובות לשאלות נפוצות בנושא הגנה פלילית. קיימים עורכי דין פליליים רבים שלא לוקחים תיקים מכל סוג מפאת שמירה על שמם הטוב, למשל עצמך תיקים הקשורים בעבירות אלימות או פשעי מין. 

מחפשים עורך דין תותח המתמחה במעשה סדום? היכנסו >>

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה חשוב לדעת לפני רכישת דירה על הנייר?
רכישת דירה על נייר נחשבת לצעד משמעותי, בוודאי, כאשר מדובר בדירה ראשונה בחיים. משום כך, יש לתכנן את...
קרא עוד »
מרץ 09, 2021
כתיבת סמינריון במשפטים
כתיבת סמינריון במשפטים, היא מהפופולאריות הקיימות בתחום עבודות המחקר. רבים מהסטודנטים עושים את עבודת...
קרא עוד »
פבר 20, 2021
עורך דין צבאי במרכז מומחה בעבירות סמים
בכל הנוגע לעבירות סמים בצבא - חשוב לדעת כי צה"ל הוא ארגון ששם את הדגש על ענישה והחמרה בעונשים בעת שימוש...
קרא עוד »
ספט 15, 2018