לא רק יוצאי גרמניה זכאים לפיצויים

לפני כמה וכמה שנים פסק בית המשפט העליון במדינת ישראל שלישראלים תושבי ישראל אשר עלו מרומניה, תוניס, לוב, בולגריה וחלקים נוספים מאירופה, ישנה זכות חוקת לקבל גמלה חודשית מתוקף היותם ניצולי רדיפות הנאצים. את הגמלה המדוברת ישלם משרד האוצר הישראלי. על מנת לקבל את הפיצויים המדוברים יש צורך לעמוד בכמה תנאים. הקליקו כאן למידע נוסף על כך.

תנאים לקבלת פיצויים לא רק ליוצאי גרמניה

כאמור, לא רק יוצאי גרמניה זכאים לפיצויים, אלא ישנם יהודים מרחבי אירופה אשר יהיו זכאים לפיצויים בדיוק כמו יוצאי גרמניה. יהודים מעין אלה צריכים לעמוד ב4 תנאים: יוצאי רומניה ובולגריה אשר נולדו עד יוני 1945, יוצאי לוב אשר נולדו עד נובמבר 1943, יוצאי תוניס אשר נולדו וחיו בתוניס עד 1944. כל האוכלוסייה הנ"ל תהיה זכאית לפיצויים במידה ולא עלתה לישראל עד אוקטובר 1953, במידה ואותם אנשים אינם מקבלים גמלה אחרת כנרדפי הנאצים ובמידה והם תושבי ישראל בלבד. גובה הקצבה וסכום של פיצויים ליוצאי רומניה יקבע בהתאם לפרמטרים שונים וכמובן שבכדי לקבל את הפיצויים המדוברים יש להגיש את כל המסמכים הרלוונטיים לגורמים הרלוונטיים. לא פעם, גם ליורשים של נרדפי נאצים העומדים בתנאים המדוברים מגיעה קצבה כפיצויים ולכן, יש לבחון את הנושא היטב באמצעות הגורמים הטובים ביותר ובמידה ואכן יש עילה לתביעה כלשהי בתחום, יש להגיש אותה באופן מסודר, על מנת לקבל מענה איכותי תוך פרק זמן קצר.

כיצד ניתן לברר האם מגיע לכם פיצויים?

כאמור, לא מעט אנשים בטוחים כי מי שמגיע לו פיצויים כספיים חייב להיות יוצא גרמניה, אולם, אין זה כך. לכן, אם אתם יורשים של אדם שנפטר ועומד בתנאים של פיצויים כספיים על אף שאיננו יוצא גרמניה וכן, אם מדובר באדם שעדיין חי ופתאום מגלה שיתכן מאוד שמגיעים לו פיצויים כספיים, זה הזמן שלכם לברר זאת בצורה הטובה ביותר, על ידי בחירה באנשי מקצוע העוסקים בבירור מעין זה. מכיוון שבירור עצמאי של הנושא הינו דבר מורכב וכן, מכיוון שבכדי לקבל את הפיצויים המדוברים במידה ואתם זכאים לכך תדרשו לעבור תהליך בירוקרטי ארוך וסבוך, בהחלט כדאי לתת לאנשי מקצוע אשר מבינים בתחום לעשות זאת עבורכם.

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »