3 סיבות בגללן לא הולכים לבית משפט בלי עורך דין

לא הולכים לבית משפט בלי עורך דין

להופיע מול בית משפט זה לא דבר קל. המעמד מלחיץ, יש המתנה גדולה לתוצאות, פסק הדין עלול להיות מפחיד ואף להזיק לאיכות החיים, זאת במידה והוא קשה או כבד. מי שהסתבך בפלילים, מי שנמצא בתהליכי הוצאה לפעול, אנשים שביצעו עבירות שונות החל מעבירות תנועה עד עבירות צווארון לבן – וכל מי שמואשם בעבירה או פשע – יצטרכו לתת את הדין מול בית המשפט (קבלו מידע משפטי מקצועי על כל עבירה). במקרים כאלה חשוב מיד עם הגשת כתב אישום ואפילו כבר בעת חקירה משטרתית: לשכור עורך דין. אבל למה חשוב לשכור עו"ד לבית משפט? הנה 3 סיבות ברורות:

הגשת ערעור או הקטנה של העונש

סיוע של עורך דין מקצועי יכול בראש ובראשונה לאפשר הקטנה של העונש או קבלת פסק דין רחום ומתחשב יותר. עו"ד מקצועי יספק לבית מהשפט את כל הפרטים שקושרים במה שהוביל את הנאשם לבצע את העבירה או את הפשע. עורך הדין יספק ספק סביר במידה והוא מנסה לערער את אשמתכם אוו במידה ואינכם מודים באשמה וכופרים בהאשמות. פרקליט טוב ומיומן יוכל לשכנע את בית המשפט שלא ביצעתם עבירה או שיוכל לאפשר סיבות מספיקות כדי להקל בעונשים ובחומרת פסק הדין. 

ייצוג טוב יותר

כשאנחנו שוכרים עורך דין אנו מקבלים ייצוג טוב יותר, בין אם אנו תובעים אדם, גוף מוסד או חברה, לבין אם אנחנו נתבעים או עומדים מול כתב אישום. ייצוג טוב של עורך דין יכול לפטור אתכם מעונש במידה והסנגור יידע למצוא פרצות בחוק שיספקו לכם פסק דין טוב יותר. בין היתר, ייצוג כזה יכול להפחית משמעותית האשמות ועבירות ולאפשר לכם לקבל עונש קל יותר או 'עסקה' טובה יותר מול בית המשפט. 

השגת פשרה מחוץ לבית המשפט

הסיבה שבגינה לא תמצאו כמעט בכלל אנשים שמגיעים לבית המשפט ללא עורך דין – בעיקר בעת פשעים ועבירות פליליות – היא היכולת של הפרקליט לסנגר על הנאשם באופן יעיל ונכון. לעיתים יוכל הסנגור להגיע להסכמות ופשרות מחוץ לבית המשפט: מה שיצמצם משמעותית את הסיכוי לעונשים כבדים כמו עונשי מאסר, כנסות כבדים, וכולי. 

לסיכום, באמצעות סיוע של עורך דין פלילי טוב רבים יכולים להתמודד נכון יותר מול בית המשפט ולהציג תוצאות טובות, בין הם אלה שנתבעים לבין אם הם אלה שהגישו את התביעה.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
היתרונות והחסרונות של הסדר מותנה בצבא
צבא הוא ארגון גדול עם הרבה משימות ואחריות שונות. הוא נועד להגן על מדינה או קבוצות של אנשים, להסדיר...
קרא עוד »
יונ 23, 2022
5 סיבות לעשות הסכם ממון לפני החתונה
לקראת אירוע החתונה, אתם מוצאים עצמכם נרגשים ומאוהבים מתמיד. לצד ההכנות המהנות, הציפייה הגדולה...
קרא עוד »
ינו 25, 2020
מיהו מומחה מטעם בית המשפט ומה ההשפעה שלו על התיק
אנשים רבים אינם מבינים עד כמה ההליך המשפטי הוא סבוך ומסובך. יש קושי אדיר להוכיח את הטענות שלנו בבית...
קרא עוד »
ינו 09, 2019