המדריך המהיר להגשת בקשה להחזר מס

אזרחים רבים בארץ זכאים לקבל החזר מס. מדוע נוצר מצב כזה? ההסבר פשוט. חבות המס מוטלת על כל אזרח בישראל בהתאם למצבו המשפחתי, לגובה ההשתכרות שלו ולפי נקודות זיכוי שיש לו בגין סיבות אלו ואחרות. אך במקרים רבים האזרח משלם מס מעבר לחובה שלו. כלומר, שיטת החישוב יוצרת מציאות בה אזרח שילם יותר ממה שהוא חייב. ולכן הוא יהיה זכאי לקבל החזר מהמדינה בגין התשלום העודף הזה.

 

איך מקבלים החזר?

אולי זה יכול להראות מסובך למי שלא בעניין. אבל בפועל זה לא צריך להיות כך. להלן מספר שלבים פשוטים להגשת בקשה להחזר מס. ברור, פשוט וקל.

  • כדי לדעת מה צריך לעשות על מנת לקבל את החזרי המס צריך להכיר את התמונה האישית שלכם, ולדעת מה יכול לגרום לכך שתהיו זכאים לקבל החזר מס. לדוגמה, האם מצבכם המשפחתי השתנה? האם שילבתם יותר ממקום עבודה אחד? שוחררתם משירות לאומי? כל סיטואציה כזו עשויה להיות גורם משפיע על חבות המס שלכם, ולכן יכולה להיות סיבה לקבלת החזר מס. חשוב למפות את התמונה שלכם בעניין זה כדי לדעת אילו מסמכים עליכם להגיש ומה עשוי להיות רלוונטי עבורכם.
  • חשוב למלא את המסמכים הרלוונטיים עבור הגשת הבקשה. מדובר על מסמכים מסוימים שקשורים להגשת הבקשה. על המסמכים להיות ממולאים כנדרש על מנת שהם יטופלו ביעילות ובמהירות.
  • יש מצבים בהם קל לאתר את המסמכים הנדרשים. אבל במקרים בהם מדובר על מסמכים ישנים או על מצבים מורכבים יחסית, יהיה נכון להיעזר בגורם חיצוני. מדובר על חברה אשר מלווה אזרחים בתהליך קבלת החזרי מס. חברה כזו יכולה לקצר לכם את הדרך ולעזור לכם לקבל את ההחזר ללא מאמץ.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »