עורך דין צבאי עריקות

עורך דין צבאי עריקות יכול להיות יעיל במיוחד, עבור כל אדם שביצע עריקות או השתמטות מהשירות הצבאי. כדאי לדעת כי בשנת 2017, הפרקליטות הצבאית ביצעה שינוי בחקיקה, על מנת להחמיר את הענישה של עריקים ומשתמטים. הסיבה לכך נבעה מפופולאריות התופעה, אשר פגעה קשות בצה"ל. לכן העונשים הפכו לחמורים יותר וההתייחסות הכללית של הצבא לעבירה הזאת, הפכה לרצינית ופחות מתפשרת. חשוב להבין כי עריקה מהצבא, הינה עבירה של היעדר מהשירות, על מנת שלא לשוב לצבא כלל. ככל שזמן העריקה מתארך, כך ניתן ללמוד על חוסר הכוונה לחזור לשירות. לכן ככל שזמן העריקה יהיה ארוך יותר, כך רמת הענישה מחמירה.

עורך דין צבאי עריקות – מה כדאי לדעת בנושא

קודם כל, חשוב להבין כי עריקה הינה עבירה הייחודית לצבא, ולכן אין לה שום מקבילה בחיי האזרחות. מסיבה זו בדיוק, חשוב לבחור לעבוד עם עורך דין לענייני צבא שבקיא בחוקים ובתקנות הצבאיות, על מנת לספק לעצמכם את ההגנה האיכותית והיעילה ביותר. אומנם נכון כי גם עורך דין פלילי יכול לסייע בעניין, אך מומלץ להתייעץ אך ורק עם עורך דין צבאי, אשר מעודכן בכל ההנחיות ופסקי הדין הרלוונטיים ביותר. היות ומדובר על עבירה פלילית הייחודית לצבא, עדיף תמיד לעבוד עם עורך דין שטורח להתעדכן בכל ההנחיות החדשות ביותר של התביעה הצבאית הראשית. בצורה כזו, כל אחד יכול לחסוך לעצמו לא מעט עוגמת נפש וימי מאסר מיותרים.

לסיכום, עורך דין צבאי עריקות מהווה את הכתובת עבור כל אדם שהוגדר בתור עריק מהצבא. אין זה משנה, אם מדובר על משתמט מהשירות הצבאי, עריק בקו"ם, עריק סדיר או עריק מילואים, בכל מקרה, ברגע שהוגש נגדכם כתב אישום לבית הדין הצבאי, חשוב להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בתחום.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

למה עורכי דין צריכים יח"צ?

למה עורכי דין צריכים יח"צ?

ישנם מצבים שבהם עורכי דין נאלצים להתמודד עם ניסיונות פגיעה בתדמית הציבורית שלהם או יחסי ציבור לא אופטימליים, והרי שבמצבים מהסוג הזה, הפתרון הטוב ביותר

קרא עוד »
נוטריון לצרפתית

נוטריון לצרפתית

נוטריון לצרפתית הינו עורך דין, בעל המון שנות ניסיון ומעמד מיוחד. בתמהיל של המעמד שלו מותר לו לאמת ולאשר חתימה, תרגום, זהות, העתק וכיוצא בזאת, 

קרא עוד »