עורך דין צבאי עריקות

עורך דין צבאי עריקות

עורך דין צבאי עריקות יכול להיות יעיל במיוחד, עבור כל אדם שביצע עריקות או השתמטות מהשירות הצבאי. כדאי לדעת כי בשנת 2017, הפרקליטות הצבאית ביצעה שינוי בחקיקה, על מנת להחמיר את הענישה של עריקים ומשתמטים. הסיבה לכך נבעה מפופולאריות התופעה, אשר פגעה קשות בצה"ל. לכן העונשים הפכו לחמורים יותר וההתייחסות הכללית של הצבא לעבירה הזאת, הפכה לרצינית ופחות מתפשרת. חשוב להבין כי עריקה מהצבא, הינה עבירה של היעדר מהשירות, על מנת שלא לשוב לצבא כלל. ככל שזמן העריקה מתארך, כך ניתן ללמוד על חוסר הכוונה לחזור לשירות. לכן ככל שזמן העריקה יהיה ארוך יותר, כך רמת הענישה מחמירה.

עורך דין צבאי עריקות – מה כדאי לדעת בנושא

קודם כל, חשוב להבין כי עריקה הינה עבירה הייחודית לצבא, ולכן אין לה שום מקבילה בחיי האזרחות. מסיבה זו בדיוק, חשוב לבחור לעבוד עם עורך דין לענייני צבא שבקיא בחוקים ובתקנות הצבאיות, על מנת לספק לעצמכם את ההגנה האיכותית והיעילה ביותר. אומנם נכון כי גם עורך דין פלילי יכול לסייע בעניין, אך מומלץ להתייעץ אך ורק עם עורך דין צבאי, אשר מעודכן בכל ההנחיות ופסקי הדין הרלוונטיים ביותר. היות ומדובר על עבירה פלילית הייחודית לצבא, עדיף תמיד לעבוד עם עורך דין שטורח להתעדכן בכל ההנחיות החדשות ביותר של התביעה הצבאית הראשית. בצורה כזו, כל אחד יכול לחסוך לעצמו לא מעט עוגמת נפש וימי מאסר מיותרים.

לסיכום, עורך דין צבאי עריקות מהווה את הכתובת עבור כל אדם שהוגדר בתור עריק מהצבא. אין זה משנה, אם מדובר על משתמט מהשירות הצבאי, עריק בקו"ם, עריק סדיר או עריק מילואים, בכל מקרה, ברגע שהוגש נגדכם כתב אישום לבית הדין הצבאי, חשוב להתייעץ עם עו"ד שמתמחה בתחום.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה כדאי לי לעשות אם קיבלתי צליפת שוט?
אנו מאחלים לכם כי תמיד תהיו בריאים, אך המציאות מכה על פנינו ומראה לנו כי רוב האנשים יהיו חולים ואפילו...
קרא עוד »
נוב 12, 2022
אחוזי נכות ממשרד הביטחון – האמת מאחורי קביעת אחוזי הנכות
ישנם חיילים שהגישות תביעות נגד משרד הביטחון לקבלת אחוזי נכות, והם נתקלים בקשיים רבים, למרות מצבם הם...
קרא עוד »
ספט 25, 2021
מתי נדרשת בקשת צו פתיחת הליכים?
חייב שניצב מול נושים וחוסר יכולת להתמודד עם החובות יכול לבדוק את האפשרות של צעד משפטי שנקרא חדלות...
קרא עוד »
ספט 21, 2021