מי משלם על תאונת עבודה?

תאונות עבודה הן נושא מרכזי בעולם העבודה. תנאי עבודה, פציעות, מתח ועוד הרבה הביאו לעלייה במספר תאונות העבודה. הבעיה היא שאין הגדרה קונקרטית למה מהווה תאונה. מאמר זה נועד לספק הגדרה כללית לתאונות עבודה ולהסביר את סוגי תאונות העבודה השונות המשפיעות על חייהם של אנשים.

תאונות עבודה הן אחד המצבים השכיחים ביותר שמתרחשים בחיי היום יום שלנו. כולנו מודעים לעובדה שתאונות עבודה הן גורם מוות מרכזי מספר העובדים שמתו בתאונות עבודה גדל בקצב מדאיג. הדבר נובע בעיקר מהעובדה שלעיתים קרובות לא מדווחים לרשויות על פציעות עבודה והמעסיקים לא נוקטים בפעולה כשהם רואים עובדים נפגעים.

מה זו תאונת עבודה ומי משלם עליה? 

תאונה היא מצב שבו אדם נפצע או נהרג. התאונות הנפוצות ביותר מתרחשות בעבודה. כאשר מתרחשת תאונה, העובד לרוב אינו מקבל שכר עבור עבודתו. המעסיק משלם את ההוצאות הרפואיות של העובד, אך אין לפצות את העובד בגין הפסדי שכר.

תאונת עבודה מי משלם? עלות תאונות העבודה הולכת וגדלה. אנו עדים למספר רב של פציעות במקום העבודה והממשלה גם מנסה לייקר את המעסיקים. התרחיש הנוכחי יצר הרבה בעיות לעובדים. עובדים אינם מסוגלים לעבוד ללא כל סוג של סיכון, מה שעלול להוביל לפציעות חמורות. הממשלה מנסה להמציא מדיניות חדשה שתסייע לעובדים בהקשר זה.

בעבר התמודד הענף עם האתגר שצריך לשלם על כל מיני תאונות. חברות הביטוח נאלצו לכסות הכל, החל מפציעות אישיות, נזקי רכוש ואפילו מקרי מוות. בנוסף, הם נאלצו לשלם עבור הוצאות רפואיות והפסד שכר של פצועים. במקרים מסוימים, הם נאלצו לשלם גם עבור הוצאות הלוויה. זו הסיבה שמבטחים מנסים כמיטב יכולתם להפחית עלויות על ידי מתן הנחות על פרמיות כשקורות תאונות.

מתעניינים בפיצוי כספי לתאונת עבודה? צרו קשר>>>

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
מה נופל תחת ההגדרה של קניין רוחני? 5 דוגמאות
לכל אדם יש קניינים גשמיים כמו כסף, חפצים שונים, יצירות שהוא יצר ועוד כהנה וכהנה. ישנם גם קניינים שהם...
קרא עוד »
יול 14, 2020
3 סיבות בגללן לא הולכים לבית משפט בלי עורך דין
להופיע מול בית משפט זה לא דבר קל. המעמד מלחיץ, יש המתנה גדולה לתוצאות, פסק הדין עלול להיות מפחיד ואף...
קרא עוד »
ספט 22, 2020
חקירת מס: עשה ואל תעשה
אין ספק כי מי ש"זכה" לקבל הזמנה לחקירת מס, מרגיש מגוון רחב של רגשות, החל מלחץ, סטרס, פחד, חרדה וכדומה....
קרא עוד »
ספט 17, 2019