תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל רכב או נהג שנסע בכביש. התביעה יכולה להיות בגין נזקים כספיים או בקשת צורות אחרות של פיצויים כגון חשבונות רפואיים והפסד שכר.

תביעת נזיקין היא תביעה שהגיש התובע לבקשת כספים מהנתבע. במקרה כזה, התובע יכול להיות יחיד או חברה. בדרך כלל מבקש התובע פיצוי כספי בגין נזקים שנגרמו במהלך מעשה רשלנות כלשהו מצד הנתבע.

אחד הסוגים הנפוצים ביותר של תביעות נזיקין הוא בגין נזקי גוף, כלומר האדם סבל מכאבים פיזיים ו/או ממחלה גופנית עקב תאונה. סוג אחר של תביעות נזיקין הוא בגין נזקי רכוש, כלומר רכושו של מישהו ניזוק כתוצאה מתאונה. 

בעת הגשת תביעת נזיקין יקבע בית המשפט אם הפגיעה נגרמה ברשלנות או במעשה מכוון של הנתבע. לאחר מכן השופט רשאי להקצות פיצויים על מנת לפצות על כל נזק שנגרם.

תביעת נזיקין יכולה להיות מוגשת בבתי משפט אזרחיים או פליליים. בבית משפט אזרחי, על התובע להוכיח שפגיעותיו נגרמו עקב רשלנות או התנהגות מכוונת של אדם אחר (כגון רופא). כמו כן, על התובע להוכיח כי הוא סבל מליקוי פיזי ונפשי כלשהו שמנע ממנו את היכולת להתגונן בצורה מספקת. בבית המשפט הפלילי, על נאשם להוכיח שמעשיו לא היו רשלניים או לא בכוונה, אלא בוצעו עקב מצב חירום (כגון תאונת דרכים).

תביעות נזיקין חשובות ביותר בעולם הליטיגציה. ניתן להשתמש בהם כדי להוכיח שאדם מסוים נפגע על ידי מישהו אחר. טענות אלו נעשות לרוב על ידי התובע או עורך דינו. תביעת נזיקין היא תביעה משפטית שנועדה לסייע לתובע להוכיח כי נגרם לו נזק מאדם אחר.

צרו קשר עם עורך דין שלמה לוי>>>

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »