איך נקבע פיצוי כספי מתאונות עבודה?

תאונת עבודה קורית לא מעט במקומות העבודה. זה די אבסורדי, משום שהרבה עובדים חושבים וסבורים שדווקא מקום העבודה הוא בטוח ביותר ולא מדמיינים שדווקא שם הם עלולים, חלילה, לצאת מכשירות לעבודה.

אבל כן, ישנם מקומות שמשתמשים בחומרים מסוכנים שלאורך זמן פוגעים בעובד, ישנם מקומות שמשתמשים עם מכונות כבדות שיוצרות נזקים לטווח ארוך. ישנם גם מקומות שלא נראים מסוכנים מבחינת האופי שלהם, אבל זה בדיוק העניין, תאונות קורות בכל מקום.

בכל מקרה, תאונת עבודה מאפשרת לכם לתבוע נזק על מה שנגרם לכם במהלך התאונה עצמה וגם להשלכות שאחריה בעזרת חברה למימוש זכויות רפואיות.

איך נקבע גובה הסכום של הפיצוי? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך נקבע פיצוי כספי מתאונות עבודה?

פיצוי כספי מתאונות עבודה נקבע על ידי כמה גורמים. הגורם המרכזי הוא כמובן מה רמת הנזק שנגמרה בתאונה. ישנם תאונות קלות כמו שבר ביד או ברגל שמתרפאות גם אחרי זמן קצר ולטווח ארוך אין שום נזק, במקרים כאלו, למרות כל הצער והכאבים הפיצוי לא יהיה גדול, הרבה פעמים הוא גם לא יהיה שווה את הטרטור וכאב הראש שנגרם לכם בגלל הפציעה.

מכאן ואילך, פציעות יותר חמורות, הן כאלו שמחייבות אשפוז ארוך בבית החולים והן כאלו שיש להם נזק קבוע, חלילה, הפיצוי משמעותי מאוד ובמקרים מסוימים יכול להגיע גם למיליוני שקלים. לא שמישהו רוצה את הסיטואציה הזו, אבל צריך להבין שדברים כאלו קורים וצריך להזכיר את הזכויות של העובד.

פרמטר נוסף הוא הפרופיל שלכם. האם אתם עצמאיים? שכירים? כמה זמן עבר מאז התאונה? ככל שהאירוע טרי יותר ואתם מגישים את התביעה, ככה יש לה יותר משמעות ויש לכם סיכוי לקבל סכום משמעותי.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם