איך נקבע פיצוי כספי מתאונות עבודה?

פיצוי כספי מתאונות עבודה

תאונת עבודה קורית לא מעט במקומות העבודה. זה די אבסורדי, משום שהרבה עובדים חושבים וסבורים שדווקא מקום העבודה הוא בטוח ביותר ולא מדמיינים שדווקא שם הם עלולים, חלילה, לצאת מכשירות לעבודה.

אבל כן, ישנם מקומות שמשתמשים בחומרים מסוכנים שלאורך זמן פוגעים בעובד, ישנם מקומות שמשתמשים עם מכונות כבדות שיוצרות נזקים לטווח ארוך. ישנם גם מקומות שלא נראים מסוכנים מבחינת האופי שלהם, אבל זה בדיוק העניין, תאונות קורות בכל מקום.

בכל מקרה, תאונת עבודה מאפשרת לכם לתבוע נזק על מה שנגרם לכם במהלך התאונה עצמה וגם להשלכות שאחריה בעזרת חברה למימוש זכויות רפואיות.

איך נקבע גובה הסכום של הפיצוי? המשיכו לקרוא כדי לדעת.

איך נקבע פיצוי כספי מתאונות עבודה?

פיצוי כספי מתאונות עבודה נקבע על ידי כמה גורמים. הגורם המרכזי הוא כמובן מה רמת הנזק שנגמרה בתאונה. ישנם תאונות קלות כמו שבר ביד או ברגל שמתרפאות גם אחרי זמן קצר ולטווח ארוך אין שום נזק, במקרים כאלו, למרות כל הצער והכאבים הפיצוי לא יהיה גדול, הרבה פעמים הוא גם לא יהיה שווה את הטרטור וכאב הראש שנגרם לכם בגלל הפציעה.

מכאן ואילך, פציעות יותר חמורות, הן כאלו שמחייבות אשפוז ארוך בבית החולים והן כאלו שיש להם נזק קבוע, חלילה, הפיצוי משמעותי מאוד ובמקרים מסוימים יכול להגיע גם למיליוני שקלים. לא שמישהו רוצה את הסיטואציה הזו, אבל צריך להבין שדברים כאלו קורים וצריך להזכיר את הזכויות של העובד.

פרמטר נוסף הוא הפרופיל שלכם. האם אתם עצמאיים? שכירים? כמה זמן עבר מאז התאונה? ככל שהאירוע טרי יותר ואתם מגישים את התביעה, ככה יש לה יותר משמעות ויש לכם סיכוי לקבל סכום משמעותי.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
המדריך המהיר להגשת בקשה להחזר מס
אזרחים רבים בארץ זכאים לקבל החזר מס. מדוע נוצר מצב כזה? ההסבר פשוט. חבות המס מוטלת על כל אזרח בישראל...
קרא עוד »
ינו 12, 2021
האם יש מסלול לימודים ייעודי לעו"ד לדיני אינטרנט?
במסגרת לימודי משפטים לתואר ראשון, הסטודנטים צריכים לבחור את ההתמחות שלהם. אחת האפשרויות העומדות בפני...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
ליווי משפטי מקצועי ומקיף לנפגעי תאונות דרכים
הייתם מעורבים בתאונת דרכים ? רוצים להגן על מלוא הזכויות שלכם כנפגעי תאונות דרכים? זה הזמן להיחשף...
קרא עוד »
ינו 25, 2023