מגשרים מומלצים – כיצד נדע שהמגשר שלנו הוא מקצועי

עולם הגישור הולך ומתפתח בשנים האחרונות, ולראיה כמות האנשים שנכנסו לתחום והחלו לעסוק בו, כמות החוגים שעוסקים בנושא באקדמיה ומכשירים את דור העתיד של המגשרים. חלקם עוסקים במקור, בעריכת דין, עבודה סוציאלית, פסיכולוגיה, הנחיית קבוצות, אימון אישי ועוד, וכעת הם רוצים להשתלב בעולם הגישור. 

עצם זה שמגשר מגיע עם רקע מקצועי מסוים שיכול לעזור לו, לא אומר עדיין שהוא יהיה או שהמגשר טוב. כמו כן, זה שאדם מסוים עבר הכשרה בתחום הגישור, בלי קשר למקצוע ממנו הוא מגיע, לא אומר שהוא בהכרח יהיה מגשר מקצועי ומומלץ. 

ישנם פרמטרים מסוימים שיכולים לעזור לנו להבחין בין מגשרים מקצועיים למגשרים שנחשבים פחות איכותיים, אלה פרמטרים שיכולים גם לעזור לנו להבחין בין מגשרים מומלצים לכאלה שאינם. חשוב להדגיש, אנחנו יכולים להשתמש בכלים שונים בשביל לדעת מי נחשב למגשר מקצועי, מגשר מומלץ. החל מאתרי אינטרנט שעוסקים בתחום, רשתות חברתיות שיספקו לנו המלצות וחוות דעת של אנשים שעברו גישור בהצלחה, וכן על פי התרשמות אישית מהמגשרים עצמם. 

אילו פרמטרים יעזרו לנו להחליט האם המגשר הוא מקצועי ומומלץ

הפרמטר הראשון זה הניסיון שעומד לרשותו. בדרך כלל מגשר מנוסה ידע להבין טוב יותר את הצרכים של האנשים שמגיעים אליו לגישור, אנחנו יכולים גם להניח שעומדים לרשותו הרבה יותר כלים לעזור לנו ולהתגבר על מכשולים בדרך. 

הפרמטר השני מתייחס לשאלה כיצד המגשר ניגש לתהליך הגישור. מדובר בתהליך שאמור להיעשות בצורה שיתופית, עם אמפטיה של המגשר וכמובן מתוך נקודת מבט אובייקטיבית. צריך לזכור, הוא ואנחנו נמצאים שם מרצון ולא מתוך חובה. 

הפרמטר השלישי, יש לבחון עד כמה המגשר מתמחה בנושא אליו אנחנו פונים (האם רק סיים קורס גישור או שכבר מומחה בתחום למשל), ואם לא, אז באילו אנשי מקצוע הוא נעזר בשביל להבין טוב יותר את הנושא. 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

טיפים לבחירת עורך דין פלילי

טיפים לבחירת עורך דין פלילי

לפני שאתם בוחרים בשירותיו של עורך דין פלילי, אתם צריכים לבדוק את הניסיון שלו, ההצלחה בטיפול בתיקי עבר והמחירים שהוא גובה. כל אלו ביחד יהוו

קרא עוד »
החזרי מס

החזרי מס – מורה נבוכים

המקרים הנפוצים ביותר בהם שכירים זכאים לקבל החזרי מס הם כאשר יש שכיר שהפסיק לעבוד לאורך שנת המס או הסטטוס המשפחתי שלו השתנה. כאשר רוצים

קרא עוד »