איך להתמודד עם הטרדות?

הטרדות הן שמן הכולל של הטרדה פיזית, מילולית ו/או נפשית. אם וכאשר נפלתם קורבן לאדם המטריד אתכם, כל אדם, אתם חייבים לדעת כיצד להתמודד עם ההטרדות האלו בצורה הנכונה והחוקית. הטרדות הן עניין לא חוקי וקיים עונש על כך. בנקיטת הצעדים הנכונים בחוק אתם יכולים לסיים את ההטרדות ולוודא כי מבצע העבירה ייענש על כך.

> למדו מה אומר החוק על קבלת דבר במרמה באתר זה

כך תתמודדו עם הטרדות

הצעד הראשון שתרצו לעשות יהיה להיוועץ עם עורך דין המתמחה בפלילים. כיוון שהטרדה נחשבת לעבירה פלילית, התייעצות עם עורך דין פלילי תהיה הנכונה ביותר לנושא זה. מאחר וההתמודדות עם ההטרדה משמעה לגשת אל תחנת המשטרה ולהגיש תלונה, תרצו שיעמוד לצידכם עורך דין שיוודא שהתהליך מתבצע כשורה וכי החקירה אינה גולשת לנושאים שאינם שייכים.

אם אינכם מאורים בכל נושא הגשת התלונה ומה קורה לאחר מכן, חשוב שתדעו שלפי מה שתגידו תיפתח חקירה וגם אתם תחקרו לגבי הקשר שלכם אל אותו אדם המטריד אתכם. חקירה כזו יכולה להיות לא נעימה אך גם הכרחית בכדי לעזור לכם לקדם את התלונה שלכם ואף לסגור אותה לטובתכם. הליכה בקווים הנכונים יכולה להיות אך ורק יעילה עבורכם ולקיחת החוק לידיים שלכם יהיה המעשה הלא נכון.

מעבר לייעוץ ולליווי של עורך הדין, רצוי שיכיר בכל נושא ההטרדות עוד אדם אחד לפחות, הקרוב אליכם, שאתם סומכים עליו בכדי שבמקרה הצורך יוכל לבוא ולהעיד כי אכן כך הדברים. אם אתם חווים הטרדה, אל תישארו עם זה לבד ואל תחכו שיהיה מאוחר מדי. גשו לגורמים שיכולים לעזור לכם לסיים את התקופה הזו.

הגשת תלונה בעניין הטרדה יכולה להוביל לקבלת צו הרחקה, צו למניעת הטרדה מאיימת (ראו בכתובת זו) וכמו כן יכולה אף להגיע למאסר.

לסיכום,

לאף בן אדם לא מגיע לחוות הטרדות על בסיס קבוע. לא בכדי הטרדה היא עבירה פלילית על החוק. אך כמה שלפעמים יותר קל לקחת את העניין לידיים, חשוב יותר להתמודד עם ההטרדות בדרכים הנכונות גם בשביל להגן על שלומכם וגם בשביל להגן על שמכם. פנו לעורך דין פלילי והרכיבו יחד את הדרך.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »