איך בוחרים עורך דין?

עורך דין הוא אדם שצריך להתמודד עם נושאים מורכבים וסוגיות משפטיות. עורך דין חייב להיות טוב בעבודה שלו, ולהכיר על בוריו את החוק והתקנות כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בנוגע לתיק שלכם.

עורך דין הוא אדם שייקרא לייצג את האינטרסים של לקוח בבית המשפט. למרות הקריאה להגן על הלקוח, לעורכי הדין יש תפקיד שונה מאוד מזה של מקצועות אחרים. עורכי הדין אינם מקבלים שכר על ידי הלקוח, ובמקום זאת הם מקבלים פיצוי על זמנם ומאמצים. כיום ניתן למצוא עורכי דין כמעט בכל תחום. ישנם עורכי דין שמתמחים במתן ייעוץ משפטי לחברות, ישנן עורכי דין שמתמחים בתחום הפלילי, ישנם עורכי דין שמתמחים בהוצאה לפועל ועוד.

הבנת מערכת המשפט היא חלק חשוב מחיינו. כמו כן, חשוב לבחור עורך דין עם הידע והניסיון המתאים.

מערכת המשפט מורכבת, והיא דורשת ידע רב הן מהלקוח והן מעורך הדין. אנחנו לא צריכים רק לנסות לבחור עורך דין שיש לו מוניטין טוב בתחומו, אלא עלינו גם לשקול גורמים מסוימים כמו ניסיון, יושר, יושרה ויכולת לתקשר עם לקוחות.

איך לבחור עורך דין – המדריך המלא

על מנת לבחור עורך דין שייצג אותכם נאמנה מול בית המשפט ויעזור לכם לקבל את העונש הקטן ביותר עבור העבירה שביצעתם או לחילופין עורך דין טוב שייצג אתכם בתביעה על מנת שיגדל סיכוייכם לזכות במשפט עליכם לשים לב לדברים הבאים לפני שאתם סוגרים עם עורך דין

ביצוע עבירה – עליכם לבחור בעורך דין שמתמחה במקרה שלכם, לדוגמה: במידה וביצעתם עבירה כגון נהיגה בשכרות מומלץ שתפנו לעורך דין שמתמחה בתחום התעבורה. במידה וביצעתם עבירות מס מוטב שתפנו אל עורך דין שמתמחה במיסים ועבירות מס וכך הלאה..

מוניטין – שימו לב כי אתם בוחרים בעו”ד שלו יש מוניטין וידע רב בתחומו, שיש לו הצלחות רבות בתיקים, תוכלו למצוא מידע על כך במאגרי מידע משפטיים

המלצות – תוכלו לבקש מעמיתים לעבודה או בני משפחה שלהם יש ניסיון בתחום.

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
למה צריך להתעקש על סגירת תיק פלילי?
רוצים להיות בראש שקט ולדעת שאם יש לכם תיק פלילי, אז שאתם לפחות עושים כל מה שצריך על מנת להתמודד עם המצב...
קרא עוד »
יונ 29, 2020
עורך דין צבאי
במהלך השירות הצבאי של חיילי חובה, קבע או מילואים קורות תקלות ובעקבותיהן מוגשים כתבי אישום שמצריכים...
קרא עוד »
נוב 22, 2020
מה זה מרפסת תלויה?
מרפסת תלויה היא מרפסת קטנה הניתנת להצמדה לקיר של בניין. המרפסת מאפשרת לאנשים ליהנות מנוף חיצוני...
קרא עוד »
יול 16, 2022