איך בוחרים עורך דין?

עורך דין הוא אדם שצריך להתמודד עם נושאים מורכבים וסוגיות משפטיות. עורך דין חייב להיות טוב בעבודה שלו, ולהכיר על בוריו את החוק והתקנות כדי לקבל את ההחלטות הטובות ביותר בנוגע לתיק שלכם.

עורך דין הוא אדם שייקרא לייצג את האינטרסים של לקוח בבית המשפט. למרות הקריאה להגן על הלקוח, לעורכי הדין יש תפקיד שונה מאוד מזה של מקצועות אחרים. עורכי הדין אינם מקבלים שכר על ידי הלקוח, ובמקום זאת הם מקבלים פיצוי על זמנם ומאמצים. כיום ניתן למצוא עורכי דין כמעט בכל תחום. ישנם עורכי דין שמתמחים במתן ייעוץ משפטי לחברות, ישנן עורכי דין שמתמחים בתחום הפלילי, ישנם עורכי דין שמתמחים בהוצאה לפועל ועוד.

הבנת מערכת המשפט היא חלק חשוב מחיינו. כמו כן, חשוב לבחור עורך דין עם הידע והניסיון המתאים.

מערכת המשפט מורכבת, והיא דורשת ידע רב הן מהלקוח והן מעורך הדין. אנחנו לא צריכים רק לנסות לבחור עורך דין שיש לו מוניטין טוב בתחומו, אלא עלינו גם לשקול גורמים מסוימים כמו ניסיון, יושר, יושרה ויכולת לתקשר עם לקוחות.

איך לבחור עורך דין – המדריך המלא

על מנת לבחור עורך דין שייצג אותכם נאמנה מול בית המשפט ויעזור לכם לקבל את העונש הקטן ביותר עבור העבירה שביצעתם או לחילופין עורך דין טוב שייצג אתכם בתביעה על מנת שיגדל סיכוייכם לזכות במשפט עליכם לשים לב לדברים הבאים לפני שאתם סוגרים עם עורך דין

ביצוע עבירה – עליכם לבחור בעורך דין שמתמחה במקרה שלכם, לדוגמה: במידה וביצעתם עבירה כגון נהיגה בשכרות מומלץ שתפנו לעורך דין שמתמחה בתחום התעבורה. במידה וביצעתם עבירות מס מוטב שתפנו אל עורך דין שמתמחה במיסים ועבירות מס וכך הלאה..

מוניטין – שימו לב כי אתם בוחרים בעו”ד שלו יש מוניטין וידע רב בתחומו, שיש לו הצלחות רבות בתיקים, תוכלו למצוא מידע על כך במאגרי מידע משפטיים

המלצות – תוכלו לבקש מעמיתים לעבודה או בני משפחה שלהם יש ניסיון בתחום.

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
באילו מקרים חוקר פרטי יכול לסייע לנו
בעידן המודרני ניתן למצוא לא מעט מצבים, בהם נזדקק לעזרתו של חוקר פרטי מקצועי ומנוסה. הדבר נכון הן בפן...
קרא עוד »
מאי 17, 2020
חקירות כלכליות גילוי הונאה ופשעי צווארון לבן עם חוקר פרטי
חוקר פרטי הוא בלש שיש לו סמכות לחקור, לעצור או לעצור אדם או ישות תאגידית בשם יחיד, קבוצה, מדינה או...
קרא עוד »
מאי 16, 2023
שליטה בייצוג מעסיק: תובנות וידע מכריעים
ניווט בנוף המורכב של חוקי העבודה וסכסוכי עובדים יכול להיות מאמץ מאתגר עבור כל מעסיק. דרך יעילה לנהל...
קרא עוד »
יול 31, 2023