היכן ניתן לעשות הסכם על משמורת משותפת?

הסכם משמורת משותפת מיועד להורים אשר החליטו להיפרד וכל אחד מהם מעוניין להישאר מעורב בחייהם של ילדיהם. בהסכם זה ההורים יקבעו זמני שהות עם הילדים ויתחייבו לשיתוף פעולה וקבלת החלטות משותפות לגבי ילדיהם. היכן ניתן לעשות הסכם זה?  כל הפרטים במאמר זה.

הסכם הורות משותפת טרם הבאת הילד לעולם

נכון להיום אנשים רבים מחליטים שהם מעוניינים להיות הורים על פי הסכם, כלומר אך ללא יחסי אהבה או זוגיות.  אנשים אשר הכירו את הפרטנר המיועד להבאת הילד לעולם ולהורות משותפת הם אלו אשר מוכנים לניסוח של הסכם שותפות המתאים לשני הצדדים ואופי המשפחה אותה הם מעוניינים לבנות.

חשוב לקחת בחשבון שהרעיון להפוך להורים הוא רעיון נפלא וטרם הבאת הילד לעולם הכל נראה ורוד, אך יש מקרים רבים בהם הפרטנרים חווים קשיים ומורכבות כאשר הילד מגיע לעולם. משום כך חשוב לשוחח על כל הדברים ולעשות הסכם משמורת משותפת טרם הבאת הילד לעולם וזאת על מנת שכל הקשור אל הילד וההורות יהיה ברור. לקראה אודות הורות משותפת לטובת הילד

הסכם הורות משותפת

הסכם זה יערך על ידי עורך דין או מגשר בעלי ניסיון בכל הקשור אל תחום ההורות המשותפת. התהליך אשר יוביל בדרך כלל להסכם מוצלח הוא תהליך גישור מסודר אשר יקדים תרופה לכל מכה אשר עלולה להגיע ברגע שהילד מגיע לעולם וזאת משום אי הסכמות. נכון להיום משפחות חדשות בישראל, כלומר זוגות אשר מגדירים את עצמם כידועים בציבור, זוגות אשר מחליטים לאמץ ילד, זוגות שמחליטים על תהליך פונדקאות וזוגות אשר מחליטים להביא ילד בעצמם ואינם מתכננים לגור יחדיו ולכרוך את חייהם יחדיו, מחליטים על הסכם על משמרות משותפת במסגרת הסכם הורות משותפת, הסכם אשר מהווה סימוכין משפטי.

אמנם יש הסכמי משמורת משותפת באינטרנט אך כאן מדובר על נוסחים כלליים אשר לעיתים אינם עונים על  הצרכים המדויקים והמותאמים של זוג ההורים. מסיבה זו חשוב לעשות הסכם זה במרכזים של הורות משותפת. מידע נוסף באתר https://www.oro-il.co.il/

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך מתגרשים
גירושין אינם קלים, והתהליך יכול להיות אפילו יותר מאתגר כאשר ילדים מעורבים. עם זאת, ישנן דרכים להקל על...
קרא עוד »
יול 12, 2022
מהו קניין רוחני – המדריך המלא
כל עסק מורכב מהרבה מאוד מחלקות וניתן לקבוע כי הן כולן חשובות, הרי איך העסק יתנהל ללא מעקב ובקרה על...
קרא עוד »
דצמ 23, 2018
הנחה בארנונה לעסקים – איך ולמה אפשר לקבל הנחה
רשויות מקומיות, בניגוד למה שהרבה מאוד אנשים נוטים לחשוב, אינן מתקיימות מבעלי נכסים פרטיים, קרי בעלי...
קרא עוד »
מרץ 28, 2023