היכן ניתן לעשות הסכם על משמורת משותפת?

הסכם משמורת משותפת מיועד להורים אשר החליטו להיפרד וכל אחד מהם מעוניין להישאר מעורב בחייהם של ילדיהם. בהסכם זה ההורים יקבעו זמני שהות עם הילדים ויתחייבו לשיתוף פעולה וקבלת החלטות משותפות לגבי ילדיהם. היכן ניתן לעשות הסכם זה?  כל הפרטים במאמר זה.

הסכם הורות משותפת טרם הבאת הילד לעולם

נכון להיום אנשים רבים מחליטים שהם מעוניינים להיות הורים על פי הסכם, כלומר אך ללא יחסי אהבה או זוגיות.  אנשים אשר הכירו את הפרטנר המיועד להבאת הילד לעולם ולהורות משותפת הם אלו אשר מוכנים לניסוח של הסכם שותפות המתאים לשני הצדדים ואופי המשפחה אותה הם מעוניינים לבנות.

חשוב לקחת בחשבון שהרעיון להפוך להורים הוא רעיון נפלא וטרם הבאת הילד לעולם הכל נראה ורוד, אך יש מקרים רבים בהם הפרטנרים חווים קשיים ומורכבות כאשר הילד מגיע לעולם. משום כך חשוב לשוחח על כל הדברים ולעשות הסכם משמורת משותפת טרם הבאת הילד לעולם וזאת על מנת שכל הקשור אל הילד וההורות יהיה ברור. לקראה אודות הורות משותפת לטובת הילד

הסכם הורות משותפת

הסכם זה יערך על ידי עורך דין או מגשר בעלי ניסיון בכל הקשור אל תחום ההורות המשותפת. התהליך אשר יוביל בדרך כלל להסכם מוצלח הוא תהליך גישור מסודר אשר יקדים תרופה לכל מכה אשר עלולה להגיע ברגע שהילד מגיע לעולם וזאת משום אי הסכמות. נכון להיום משפחות חדשות בישראל, כלומר זוגות אשר מגדירים את עצמם כידועים בציבור, זוגות אשר מחליטים לאמץ ילד, זוגות שמחליטים על תהליך פונדקאות וזוגות אשר מחליטים להביא ילד בעצמם ואינם מתכננים לגור יחדיו ולכרוך את חייהם יחדיו, מחליטים על הסכם על משמרות משותפת במסגרת הסכם הורות משותפת, הסכם אשר מהווה סימוכין משפטי.

אמנם יש הסכמי משמורת משותפת באינטרנט אך כאן מדובר על נוסחים כלליים אשר לעיתים אינם עונים על  הצרכים המדויקים והמותאמים של זוג ההורים. מסיבה זו חשוב לעשות הסכם זה במרכזים של הורות משותפת. מידע נוסף באתר https://www.oro-il.co.il/

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
גירושין ברבנות – מדוע חשוב לשכור עורך דין?
זוגות אשר בוחרים להתגרש, כידוע, נאלצים לעבור גירושין ברבנות. אף על פי שיש להם אפשרות לבחור האם חלק...
קרא עוד »
מרץ 05, 2021
עורך דין תאונות דרכים בב"ש לייצוג מקצועי מול חברת הביטוח
אם נפצעתם או הייתם מעורבים בתאונת דרכים, אתם וודאי מכירים את הסכומים שתובעים שם, הרבה פעמים אלו...
קרא עוד »
יונ 23, 2021
עורכי דין בענייני התחדשות עירונית
התחדשות עירונית היא שם של תכנית אשר מטרתה הינה לאפשר לבצע בנייה מחודשת באזורים ישנים. המטרה הינה...
קרא עוד »
אוג 24, 2020