הסכם ממון בין בני זוג – היבטים שחשוב להכיר

הסכם ממון זהו הסכם שנערך בין שני בני זוג בשלב שטרם נישואיהם. הסכם הממון כולל הסכם מסודר לגבי כל הרכוש שיש לשני בני הזוג אותם הם מביאים איתם לנישואין כמו גם לגבי הרכוש המשותף אותו הם יצברו בהמשך. זה כולל גם את הבית שהם יקנו, את מוצרי החשמל והרהיטים שהם ירכשו וכן את החובות שאולי יהיו להם בהמשך.

למה עושים הסכם ממון?

הסכם ממון בין בני זוג הוא למעשה הסכם שנעשה כדי להבטיח שאם יקרה מצב אשר בו בני הזוג יחליטו לפרק את החבילה, הרי שיהיה כבר הסכם ברור וכתוב לגבי כל הרכוש שהם יביאו איתם ויעשו בהמשך דרכם יחד. יש להסכם כזה משמעות רבה היות שבמצבים מהסוג הזה בהם יש מריבות וויכוחים על כל מה שזז, הרי שלכל הפחות ישנה נישה אחת רגועה שבה כבר ברור ומסוכם מראש מה הולך להיות ואיך הרכוש יתחלק בין הצדדים. 

קראו על חלוקת רכוש לאחר פרידה >>>

הסכם ממון? לא נוח ולא נעים לערוך אותו לפני החתונה (?)

אז נכון שיש זוגות רבים שלא רוצים בכלל להעלות בקצה דעתם מצב כזה ומציאות כזו אשר בהן הם יחליטו לפרק את החבילה. לכן הם גם נרתעים מערכת הסכם כזה. חשוב להבין כי הסכם ממון הוא אמנם נועד לסיטואציות לא הכי נעימות. אך יש לזכור כי את הסכם הממון לא צירך לתלות בסלון לעיני כל. אפשר לשמור אותו במגירה שכוחה בבית ובאמת לשכוח ממנו. אם החיים תותים והכול הולך טוב, באמת לא צריך את המסמך ואפשר לגמרי למחוק אותו הזיכרון. אם בכל זאת יעלה בו צורך, הוא יהווה מסמך שיציל את המצב ממש.

לצורך עריכת הסכם ממון חשוב לגשת אל טוען רבני מוסמך או אל עורך דין.

קראו עוד >>>

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »