הקווים המנחים בעבודתה של מיה קורדובה

האתיקה המקצועית כוללת קוד אתי המסדיר את התנהגותם של אנשים העוסקים בעריכת דין וכן אנשים העוסקים במגזר המשפטי. לכל אנשי מקצוע עריכת הדין מוטלת חובה עליונה כלפי בית המשפט וכלפי עשיית המשפט. חובה זו גוברת על כל שאר החובות, במיוחד בנסיבות שבהן עשוי להיות ניגוד אינטרסים. מיה קורדובה מאמינה כי חשוב שעורכי הדין יתנהלו ביושרה, יעניקו סיוע ראוי ויקדמו את אמון הציבור במערכת המשפט. במילוי תפקידם הם נדרשים ומצפים מהם לנהוג עם שאר חברי מקצוע עריכת הדין באדיבות וביושרה. 

חובתו של עורך דין כלפי בית המשפט

ישנם מספר חובות שיש על כל עורך דין למלא בעת מילוי תפקידו. כאשר עורכת דין מיה קורדובה מבינה את חשיבותם של חוקים וכללים אתיים אלו, ומקפידה לקיימם.

התנהלות- עורך דין חייב לוודא שהוא פועל בכבוד בכל עת. הגשת התלונות חייבת להיעשות בצורה מכובדת ראויה ולא בחוסר כבוד.

הימנע משיחות פרטיות- אסור לעורך דין לנהל שיחות פרטיות הנוגעות לעניינו של עורך הדין התלוי ועומד בפני בית המשפט. אפילו ניסיון להשפיע על בית המשפט יהיה בלתי מוסרי לחלוטין. 

אסור לפעול באופן פסול- אסור לעורך דין לנהוג באופן שעשוי להיראות כבלתי ראוי או בלתי חוקי עם הצד שכנגד או בא כוחו. 

חובת עורך דין כלפי הלקוח

גם כלפי הלקוח מיה קורדובה מקפידה להתייחס בכבוד הראוי ולפעול כלפי לקוחותיה לפי הקודים האתיים של עורכי הדין. למשל בעת גביית עמלות יש להקפיד לגבות עמלה הדומה לשכר הטרחה אותו יכולים לגבות עמיתים בעלי אותו מעמד וידע בתחום. יש להיות הוגנים כלפי הלקוח בעת גביית שכר הטרחה. בנוסף, לאחר שעורך דין הסכים לשרת לקוח, עליו להימנע מלחזור מהתיק אלא אם יש לו סיבה מספקת. גם במקרה של חזרה מהתיק, על עורך הדין לתת הודעה סבירה ומספקת ללקוח ולהחזיר ללקוח את שכר הטרחה.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »