מהו התהליך להוצאת דרכון אירופאי?

דרכון אירופאי

דרכון אירופאי מקנה לא מעט יתרונות, ולכן לאחרונה ישראלים רבים פונים לעורכי דין ולחברות מקצועיות, על מנת שיסייעו להם בתהליך להוצאת הדרכון. הדרכון האירופאי הוא למעשה אזרחות אירופאית, וכדי להסדיר את האזרחות, יש לפצוח בתהליך בירוקרטי מול המדינה האירופאית הרצויה, כשחשוב לוודא כמובן שאתם עומדים בכל התנאים הנדרשים.

הסדרת האזרחות האירופאית

יותר מחצי מיליון ישראלים מחזיקים כיום באזרחות אירופאית (נוסף לאזרחות הישראלית), והם נהנים ממגוון רחב של הטבות שונות כיאה לאזרחי אירופה. נעצור לציין שלא כל אדם המעוניין בקבלת האזרחות המיוחלת יוכל לקבלה, ולו בשל העובדה שישנם תנאים שהוגדרו מראש, ורק מי שעומד בתנאים הללו, יהיה זכאי להגיש את הבקשה לרשויות. למעשה, עם אזרחות אירופאית ניתן ללמוד (באקדמיות מובילות באירופה), לעבוד ולגור בכל אחת ממדינות האיחוד האירופי, ואף ניתן להיכנס לגבולות ארצות הברית ללא כל צורך בהוצאת וויזה. יתרה מזאת, ניתן לרכוש נכסי נדל"ן, להתפתח ברמה מקצועית ולטייל בכל מדינות האיחוד באופן חופשי.

דרכון פורטוגלי

אחת הדרכים היעילות והנפוצות ביותר לקבל את האזרחות האירופאית היא באמצעות הוצאת דרכון פורטוגלי. זכות זו שמורה לצאצאיהם של מגורשי ספרד, שכן ישראלים רבים (גם אם אינם יודעים זאת) הנם צאצאים למגורשים, לרבות יוצאי מרוקו, לוב וטוניס. תחילה יש לחפש את שם משפחתכם ברשימת שמות המשפחה שפורסמה על ידי רשויות פורטוגל, ולאחר מכן יש לפנות לעורך דין המתמחה בתחום על מנת שיסייע לכם לצלוח את ההליכים הבירוקרטיים הנלווים להגשת הבקשה.

במהלך התהליך תצטרכו לדאוג למחקר גנאלוגי, מסמכים שמעידים על היותכם צאצאים למגורשי ספרד, תרגום של המסכים הללו לשפה המקומית וחתימת נוטריון. אם תבחרו להיכנס לתהליך בליווי עורך דין, הוא זה שידאג בעבורכם לכל אלה. לאחר מכן יש להגיש את הבקשה לקהילה היהודית בפורטוגל, ולאחר שראשי הקהילה יאשרו את בקשתכם, היא תועבר לרשויות. סך הכל מדובר בתהליך שאורך כשנתיים (מאוד תלוי בכמות המבקשים), כל עוד כמובן הגשתם את הבקשה בצורה מקצועית ובליווי של עו"ד.

 

תהליך הוצאת האזרחות האירופאית אמנם אינו קצר, אבל הוא בהחלט משתלם, ולו בשל מכלול היתרונות הנלווים לקבלת האזרחות המיוחלת. אם אתם זכאים לקבלת דרכון פורטוגלי, פנו לעו"ד מומחה בתחום על מנת שיסייע לכם בתהליך. בהצלחה!

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
הסבה להייטק ללא תואר – איך עושים את זה?
לא מרוצים מהקריירה הנוכחית שלכם וכעת אתם תוהים מה אתם יכולים לעשות כדי שתאפשר לכם להשתלב בהייטק? הסבה...
קרא עוד »
נוב 21, 2021
חוק הסיעוד – האם החוק נאכף
חוק הסיעוד בארץ קובע כי לאנשים שהגיעו לגיל פנסיה, גרים בביתם והם נזקקים לעזרתו של אדם אחר בפעולותיהם...
קרא עוד »
יונ 14, 2021
נוטריון לצרפתית – השפה שכולם אוהבים לדבר ולתרגם
לא מעט תושבים נמצאים בסיטואציה שבה הם זקוקים לעורך דין נוטריון בעל הסמכה פורמלית לנוטריון. הסיטואציה...
קרא עוד »
ינו 19, 2022