צוואות / ירושות / עורך דין לצוואת – איך זה עובד בפועל?

אחד הדברים החשובים ביותר שאדם משאיר לילדיו אחרי הסתלקותו מן העולם, היא צוואה בה הוא מסביר כיצד ירצה לחלק את הירושה, קרי נכסיו, רכושו וכספו. יש מי שבוחר לא להשאיר צוואה ואז הכל מתחלק בין הילדים, ויש מי שבוחר להשאיר הוראות ברורות ומפורטות כיצד לחלק, למי לתת מה. 

צוואה היא מסמך משפטי מחייב. כלומר, יש לכתוב אותה באופן כזה שבית המשפט יוכל להכיר בה, לשם כך פונים אל עורך דין לצוואות שמתמחה בתחום, יש לעשות זאת בנוכחות שני עדים אשר אינם מעורבים ואינם קשורים לצוואה ויוכלו להעיד שאכן היא נכתבה משיקול דעת חופשי וללא לחץ חיצוני. אחרי שכותב הצוואה מסתלק מן העולם, אז אפשר לפתוח אותה ולמלא אחרי בקשתו. 

לא תמיד זה כך. הרי יש מקרים רבים בהם מגישים התנגדויות למימוש צוואה, בפרט כאשר היא איננה כוללת אנשים מסוימים, למשל בני משפחה מוכרים או לא מוכרים או כאשר יש לבעל הצוואה חובות שונים. במקרים כאלה אפשר להגיש בקשה להתנגדות ובית המשפט כיצד לפעול בנושא 

מה תפקידו של עורך דין צוואות? 

מי שאחראי על כל התהליך, בין אם זה בכל מה שקשור לכתיבת צוואת וכן מימושה בפועל, הוא עורך דין צוואות. הוא מתמנה על ידי בעל הצוואה, הן לצורך תהליך הכנת הצוואה, שמירתה וכן פתיחתה ומימושה אחרי הסתלקותו מן העולם. 

בעיקרון, עורך דין צוואות ירושות וסכסוכי ירושה אמור לייצג את האינטרס של כותב הצוואה. על כן, הוא צריך להבין מה בדיוק כותב הצוואה התכוון והתפקיד שלו לדאוג שהיא תמומש על פי רצונו. אם יש צורך, הוא יופיע בפני בית המשפט, יעיד ויסביר וסביר להניח, שהשופט יתחשב בדעתו. 

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

תביעת נזיקין

תביעות נזיקין הן חלק חשוב מאוד בעולם המשפט. הן מוגשות על ידי אנשים שנפגעו בתאונה. את התביעות הללו יכול להגיש כל אדם, לא רק בעל

קרא עוד »