צוואות / ירושות / עורך דין לצוואת – איך זה עובד בפועל?

עורך דין לצוואות וירושות

אחד הדברים החשובים ביותר שאדם משאיר לילדיו אחרי הסתלקותו מן העולם, היא צוואה בה הוא מסביר כיצד ירצה לחלק את הירושה, קרי נכסיו, רכושו וכספו. יש מי שבוחר לא להשאיר צוואה ואז הכל מתחלק בין הילדים, ויש מי שבוחר להשאיר הוראות ברורות ומפורטות כיצד לחלק, למי לתת מה. 

צוואה היא מסמך משפטי מחייב. כלומר, יש לכתוב אותה באופן כזה שבית המשפט יוכל להכיר בה, לשם כך פונים אל עורך דין לצוואות שמתמחה בתחום, יש לעשות זאת בנוכחות שני עדים אשר אינם מעורבים ואינם קשורים לצוואה ויוכלו להעיד שאכן היא נכתבה משיקול דעת חופשי וללא לחץ חיצוני. אחרי שכותב הצוואה מסתלק מן העולם, אז אפשר לפתוח אותה ולמלא אחרי בקשתו. 

לא תמיד זה כך. הרי יש מקרים רבים בהם מגישים התנגדויות למימוש צוואה, בפרט כאשר היא איננה כוללת אנשים מסוימים, למשל בני משפחה מוכרים או לא מוכרים או כאשר יש לבעל הצוואה חובות שונים. במקרים כאלה אפשר להגיש בקשה להתנגדות ובית המשפט כיצד לפעול בנושא 

מה תפקידו של עורך דין צוואות? 

מי שאחראי על כל התהליך, בין אם זה בכל מה שקשור לכתיבת צוואת וכן מימושה בפועל, הוא עורך דין צוואות. הוא מתמנה על ידי בעל הצוואה, הן לצורך תהליך הכנת הצוואה, שמירתה וכן פתיחתה ומימושה אחרי הסתלקותו מן העולם. 

בעיקרון, עורך דין צוואות ירושות וסכסוכי ירושה אמור לייצג את האינטרס של כותב הצוואה. על כן, הוא צריך להבין מה בדיוק כותב הצוואה התכוון והתפקיד שלו לדאוג שהיא תמומש על פי רצונו. אם יש צורך, הוא יופיע בפני בית המשפט, יעיד ויסביר וסביר להניח, שהשופט יתחשב בדעתו. 

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
נוטריון לאנגלית – שפת האם של כולנו
הרבה סטודנטים מישראל מחפשים משרדי עורכי דין נוטריון לצורך הגשת בקשה ללימודים במדינות ספציפיות...
קרא עוד »
אפר 11, 2022
התאמת תהליך הוועדה להפסקת הריון
ניווט בתהליך של הפסקת הריון כרוך לרוב בנתיבים שונים, שאחד מהם עשוי לכלול הופעה בפני ועדה להפסקת...
קרא עוד »
אפר 19, 2024
לא רק יוצאי גרמניה זכאים לפיצויים
לפני כמה וכמה שנים פסק בית המשפט העליון במדינת ישראל שלישראלים תושבי ישראל אשר עלו מרומניה, תוניס,...
קרא עוד »
מרץ 20, 2020