5 טיפים לבחירת עורך דין פלילי מוצלח

עורך דין פלילי

אם לרוע מזלך נחשדת בעבירה של שוחד ומרמה בחברה בה אתה עובד וכעת אתה צפוי לעמוד בפני כתב אישום, דע כי עליך למצוא בהקדם האפשרי עורך דין פלילי מוצלח שיצליח להוציא אותך מהצרה שנקלעת אליה ולסייע לך בסגירת התיק הפלילי. אך כיצד תוכל לדעת כי בחרת בעורך דין איכותי ומקצועי שיוכל ללוות אותך בכל ההליך הפלילי העומד לקראתך? 5 טיפים מועילים בהמשך המאמר. 

  1. וותק וניסיון – כמו כמעט כל תחום בו מחפשים איש מקצוע, גם בתחום של לעריכת דין מומלץ לבחור עורך דין שיש מאחוריו רזומה עשיר וניסיון של שנים רבות. מכיוון שתחום המשפט מתעדכן ומשתנה מפעם לפעם, חשוב לבחור עורך דין המתמצא בכל החידושים והפסיקות האחרונות.
  2. הצלחות בתיקי הגנה משפטיים – ניתן לדעת כי עורך דין טוב ומוצלח לפי מספר התיקים בהם הוא זכה בפועל. כדאי לקרוא ביקורות וחוות דעת ברחבי האינטרנט, וכך למצוא המלצות של אנשים שהסתייעו בעורך הדין ויצאו מרוצים וזכאים.
  3. התמקצעות בתחום התמחות ספציפי – תחום המשפט הפלילי הינו מגוון וכולל כמה התמחויות שונות כמו הלבנת הון, אלימות, עבירות סמים, תקיפה, גניבה ועוד מידע באתר. כדי לעלות את סיכויי תיק ההגנה או להימנע מכתב אישום, מומלץ לבחור עורך דין מייצג שיהיה בעל ניסיון וידע בתחום התמחות רלוונטי לעניין התביעה, כמו עו"ד עבירות צוואר לבן בהמשך לדוגמה שהוזכרה בהתחלה.
  4. יכולת מוכחת לביטול כתבי אישום – כדי להימנע מכל הליך פלילי המתקיים בין כתלי בית המשפט, כדאי למנוע את הגשת כתב האישום מבעוד מועד בסיוע של עורך דין מקצועי. המטרה העיקרית של עו"ד צריכה להיות ביטול כתב האישום עוד בזמן הליך השימוע, כך הוא יכול למנוע מהמואשם להיכנס אל תהליכים קשים ומורכבים שעלולים להשפיע עליו ועל כל משפחתו.
  5. עו"ד מקצועי ובעל כריזמה – בסופו של דבר עורך הדין הוא זה המייצג את המואשם מול גופים משפטיים שונים, ולכן הוא מוכרח להיות אדם בעל כריזמה ולא רק מקצועיות. שפתו הרהוטה והביטחון שעורך הדין ישדר במהלך מגעים לביטול כתב אישום, או במהלך דיונים בבית המשפט, אלו הדברים שיכולים להשפיע לטובה על התובעים והשופטים בתיק.

 

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עו"ד תאונות עבודה
עורכי דין שעוסקים בדיני נזיקין לא חסרים בעיקר בישראל, בעוד שיש כאלה שיציעו לכל אחת ואחד ייצוג וליווי...
קרא עוד »
מאי 25, 2020
עורך דין צבאי עריקות
עורך דין צבאי עריקות יכול להיות יעיל במיוחד, עבור כל אדם שביצע עריקות או השתמטות מהשירות הצבאי. כדאי...
קרא עוד »
יול 30, 2020
באילו מקרים צריך טוען רבני
בחירת הטוען הרבני המתאים היא בחירה חיונית ומשפיעה כאשר אתם זקוקים לייצוג בבתי הדין הרבניים למשל עבור...
קרא עוד »
יול 03, 2023