עורך דין צבאי

עורך דין צבאי

במהלך השירות הצבאי של חיילי חובה, קבע או מילואים קורות תקלות ובעקבותיהן מוגשים כתבי אישום שמצריכים התערבות של עורך דין לענייני צבא, כדי להתעמת עם רשויות החוק הצבאיות.

ההבדל בין החוק הצבאי לחוש האזרחי 

החוק הצבאי הוא בעל מסלול ייחודי משלו והוא אינו זהה לחוק האזרחי. ברוב המקרים החוק הצבאי הוא הרבה יותר חמור והעונשים בו גבוהים יותר. 

לכן כאשר אזרח או חייל זקוק לעורך דין בעניינים צבאיים, חשוב שישכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמקצע בדיני הצבא, מי שעוסק בכך שנים רבות ומכיר את החוקים הצבאיים על כל הרבדים שלהם ואת הפסיקות השונות באופן מוחלט, כך שיסייע בנושאים מסוג זה. 

נושאים הדורשים טיפול של עורך דין צבאי 

בין הנושאים שבהם עורך דין צבאי יכול לעזור הם עבור מי שחשוד במעשי מרמה, עבירות שונות הקשורות בסמים כולל סחר בסמים והפעלת סוכנים לצורך סחר בסמים, עבירות הקשורות בגניבת נשק, עבירות מין שונות, עבירות אשר קשורות במתן שוחד, בעיות שונות אשר קשורות לפעילות מבצעית, תביעה נגד משהב"ט בעניין פיצויים בנושאים רפואיים. בכל מקרה פלילי בצבא כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום ע"מ לקבל רישום פלילי מופחת, למשל.

טיפול מול גורמים צבאיים 

עורך דין צבאי מייצג את הלקוחות שלו בבית הדין צבאי בנושאים שונים כמו נפקדות ואי התייצבות להמשך השירות, ייצוג במקרה של עריקות במשך תקופה ארוכה, נושא של פגיעה בפרטיות וניסיון לבטל רישום פלילי שיפריע לחייל מאד לאורך חייו כאזרח. 

עורך הדין גם מגיש עבור לקוחות מסוימים ולפי הצורך ערעורים על החלטות שונות בבית הדין לערעורים כדי להגן על הלקוח  ולמען דין צדק בכל מקרה ספציפי. 

ההגנה כוללת סיוע לחיילים בדרגים השונים אשר נקלעו לחקירת מצ"ח על מעשה שביצעו לכאורה, כולל גם אזרחים עובדי צה"ל.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
עורך דין צוואות שישמור על רצונכם, גם אחרי…
אף אחד מאתנו לא רוצה לחשוב על זה, אבל בסופו של דבר, כולנו נעזוב את העולם המוכר לנו. לגבי העובדה הזאת אין...
קרא עוד »
אפר 28, 2022
נהיגה בשכרות על אופניים חשמליים: מה העונש?
נהיגה בשכרות של אדם שנוהג ברכב או של אדם הרוכב על אופניים חשמליים היא עבירה שהחוק מתייחס אליה באופן...
קרא עוד »
ספט 29, 2020
עורך דין הוצאה לפועל, מתי כדאי לפנות אליו?
עורכי דין הוצאה לפועל הינם בעלי מקצוע משפטיים המתמחים בהליך של הליכי הוצאה לפועל. הם מסייעים בהגשת...
קרא עוד »
פבר 20, 2023