עורך דין צבאי

במהלך השירות הצבאי של חיילי חובה, קבע או מילואים קורות תקלות ובעקבותיהן מוגשים כתבי אישום שמצריכים התערבות של עורך דין לענייני צבא, כדי להתעמת עם רשויות החוק הצבאיות.

ההבדל בין החוק הצבאי לחוש האזרחי 

החוק הצבאי הוא בעל מסלול ייחודי משלו והוא אינו זהה לחוק האזרחי. ברוב המקרים החוק הצבאי הוא הרבה יותר חמור והעונשים בו גבוהים יותר. 

לכן כאשר אזרח או חייל זקוק לעורך דין בעניינים צבאיים, חשוב שישכור את שירותיו של עורך דין אשר מתמקצע בדיני הצבא, מי שעוסק בכך שנים רבות ומכיר את החוקים הצבאיים על כל הרבדים שלהם ואת הפסיקות השונות באופן מוחלט, כך שיסייע בנושאים מסוג זה. 

נושאים הדורשים טיפול של עורך דין צבאי 

בין הנושאים שבהם עורך דין צבאי יכול לעזור הם עבור מי שחשוד במעשי מרמה, עבירות שונות הקשורות בסמים כולל סחר בסמים והפעלת סוכנים לצורך סחר בסמים, עבירות הקשורות בגניבת נשק, עבירות מין שונות, עבירות אשר קשורות במתן שוחד, בעיות שונות אשר קשורות לפעילות מבצעית, תביעה נגד משהב"ט בעניין פיצויים בנושאים רפואיים. בכל מקרה פלילי בצבא כדאי להתייעץ עם עו"ד מומחה בתחום ע"מ לקבל רישום פלילי מופחת, למשל.

טיפול מול גורמים צבאיים 

עורך דין צבאי מייצג את הלקוחות שלו בבית הדין צבאי בנושאים שונים כמו נפקדות ואי התייצבות להמשך השירות, ייצוג במקרה של עריקות במשך תקופה ארוכה, נושא של פגיעה בפרטיות וניסיון לבטל רישום פלילי שיפריע לחייל מאד לאורך חייו כאזרח. 

עורך הדין גם מגיש עבור לקוחות מסוימים ולפי הצורך ערעורים על החלטות שונות בבית הדין לערעורים כדי להגן על הלקוח  ולמען דין צדק בכל מקרה ספציפי. 

ההגנה כוללת סיוע לחיילים בדרגים השונים אשר נקלעו לחקירת מצ"ח על מעשה שביצעו לכאורה, כולל גם אזרחים עובדי צה"ל.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

התנגדות לצוואה

התנגדות לצוואה

כל אדם יכול לערוך צוואה. צוואה היא מסמך אשר מורה כיצד האדם מעוניין לחלק את רכושו לאחר שהוא נפטר. את הצוואה יש לערוך בנוכחותו של

קרא עוד »