רשלנות רפואית במהלך לידה – 10 דברים שכדאי לדעת

רשלנות רפואית היא תופעה חמורה שעלולה לפגוש כל אחד מאתנו. וזאת כי כל פעולה רפואית מצריכה הרבה ידע, הבנה מעמיקה ואחריות עצומה. כל אחד צריך להיות מודע לכך, ולזכור כי כמטופל יש לו זכויות לא מעטות. אלו נועדו להגן עליו ועל בריאותו, ולמנוע מצבים של נזקים בריאותיים.

עשרה דברים חשובים שכדאי לדעת בעניין

  1. לידה היא הליך טבעי אשר הליווי הרפואי במהלכו חייב להיות מקצועי מאוד, וזאת כדי למנוע נזקים חמורים לאם וגם לתינוק.
  2. הצוות הרפואי הוא גורם אחראי שיש לו תפקיד חשוב מאוד בכל לידה. וככזה יש לו אחריות רבה ומחויבות כלפי המטופלים.
  3. במהלך לידה עשויות לחול התרחשויות שונות שמשמעותן ביחס לבריאות היולדת והתינוק משמעותיות מאוד. ולכן הצוות חייב להיות ערוך ודרוך לכל אורך התהליך.
  4. במידה והנכם סבורים כי אכן הייתה רשלנות רפואית במהלך לידה כדאי לבדוק ולברר היטב את הדברים, שכן במידה ואכן ניתן להוכיח רשלנות תהיו זכאים לקבל פיצויים משמעותיים.
  5. רשלנות רפואית בלידה צריך להוכיח בצורה רשמית, וזאת כדי לאמת את הטענות של המטופלים באופן כזה שהמטפלים לא יוכלו לבטל את התביעה.
  6. על מנת לממש זכויות שמגיע לכם לקבל אותם יהיה צורך להיות מלווים בעורך דין רשלנות רפואית. רק לו יש יכולת לייצג אתכם בנאמנות ולהוביל לקבלת פיצויים.
  7. פעמים רשלנות רפואית בלידה מובילה לנזקים חמורים מאוד, ופעמים הנזקים לא משמעותיים. אבל תמיד כדאי לבדוק האם תוכלו לקבל פיצויים בגין העניין.
  8. בכל ממסד רפואי ובכל בית חולים מקצועי ככל שיהיה, עלולים לפגוש רשלנות רפואית. כך שאם נפגשתם במצב כזה צריך לבדוק את הזכויות שלכם ולברר האם אכן הייתה כאן רשלנות.
  9. במקרה והנזק בגין הרשלנות הרפואית הינו חמור, הפיצויים עשויים להיות גבוהים מאוד. אמנם כסף לעולם לא יכול להיות תמורה לנזק בריאותי או לאבדן, אבל בכל זאת יש בכסף את הכוח לרפד מעט את הדרך הקשה ולהקל על ההוצאות שכרוכות במקרים שכאלו.

למידע נוסף, בקרו באתרינו: 

https://www.medicallawyer.co.il/

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »