חשיבותה של עריכת צוואה לכולם

בשנים האחרונות גדלה המודעות לעריכת צוואות, לתקפות החוקית שלהן וגם לניסוח שלהן. המקרים שמגיעים לאתרי האקטואליה עם סיפורים קשים על קרע במשפחה שנגרם בגלל סכסוכי ירושה מוכיחים שוב ושוב שאין ברירה אלא לדאוג לכך מראש. הסיבה העיקרית שאנשים לא עושים זאת היא לאו דווקא חוסר מודעות לכך אלא רצון להימנע מהעיסוק בטבעי מכל, שהוא המוות. אלא שהימנעות מעיסוק בכך לא יעלים את הבעיה ולכן עריכת צוואה חוקית וקבילה בבית המשפט שתמנע כל מחלוקת או אפשרות לבטל אותה בערעור היא התשובה היחידה שכל אדם זקוק לו כדי למנוע מיורשיו להתקוטט ולקרוע את המשפחה. כדי להבין יותר מהי צוואה חוקית וכיצד לערוך ולנסח אותה נכון היכנסו לאתר https://he-she-law.co.il/ כדי לקבל פרטים נוספים והסברים מפורטים על כך.

כיצד מחליטים מי יורש מה?

בכל מדינה יש חוק ירושה משלה. חוק הירושה שלנו אינו דומה לחוק הירושה במדינות אחרות וזוהי אי הבנה נוספת שעלולה לגרום לבעיות ולהפסדים רבים של כספים ונכסים. במדינה כמו שלנו שבה אזרחים רבים כל כך באים ממדינות אחרות, מחזיקים באזרחות כפולה, נודדים לרילוקיישן ומעתיקים את מרכז חייהם למדינות אחרות, זוהי קרקע פורייה לאי הבנות רבות ולמחלוקות שונות על רקע זה. צריך לדעת בדיוק באיזה חוק ירושה מדובר בכל מקום שבו רוצים להוריש את העיזבון בדיוק למי שרוצים, ואיך לנסח צוואה כדי שתאושר בבית המשפט. בכל מקרה, כדי להוציא אותה לפועל יש להגיש בקשה לצו קיום צוואה לאחר שנודע לכם על דבר קיומה כדי שתוכלו לחלק את העיזבון בין היורשים כרצונו של המוריש. אם אין ערעור על הצוואה ואין בה בעיה לאחר שהיא נפתחת ומתגלה תוכנה, תקבלו צו קיום צוואה ותוכלו להמשיך בכך.

מה חשוב לדעת על עריכת צוואות?

בית המשפט הישראלי רואה חשיבות רבה בקיום רצונו של המוריש כפי שניסח אותו בצוואה שערך. עם זאת, היא חייבת להיות מנוסחת בצורה ברורה כדי למנוע כפל משמעויות שעלול לגרום למחלוקות ולכך שמישהו יגיש ערעור וימנע צו קיום צוואה. כמו כן, היא חייבת להיות מנוסחת ללא הפעלת לחץ או כפייה כלשהי מצד מי שעתיד להיות מוטב של העיזבון. זה מחייב גם היעדרות ממעמד החתימה וגם אי ידיעה מראש של המוטב שזה מה שיופיע בצוואה. כל אלה חשובים לידיעת מי שרוצה לערוך צוואה וחשוב להתייעץ עם עורך דין שעוסק בתחום כדי לערוך אותה כחוק ולדעת מהן ההשלכות בכל מצב.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך ניתן לבטל תשלומי פשיטת רגל?
היום ניתן לשמוע יותר ויותר על אנשים, אשר עומדים בפני פשיטת רגל או כאלו, שכבר נמצאים בעיצומו של התהליך....
קרא עוד »
נוב 24, 2020
רישום קבלן רשום – מה צריך לדעת ואיך עושים זאת?
תהליך קבלת רישיון קבלן הוא סבוך ולכן עדיף לבצע זאת באמצעות עו"ד רישום קבלנים שמכיר את כל דרכי...
קרא עוד »
דצמ 14, 2020
לוגו לעורכי דין – דגשים חשובים
הלוגו של עורך דין צריך להיות מוכר ובלתי נשכח. זה גם צריך להעביר את המסר שעורך הדין הוא מקצוען בתחומו....
קרא עוד »
מאי 28, 2023