גירושין ברבנות – מדוע חשוב לשכור עורך דין?

זוגות אשר בוחרים להתגרש, כידוע, נאלצים לעבור גירושין ברבנותאף על פי שיש להם אפשרות לבחור האם חלק מהתהליך יתבצע על ידי בית משפט לענייני משפחה, הרי שתהליך הגירושין עצמו חייב, על פי חוקי מדינת ישראל, להתבצע במסגרת הרבנות. 

הסיבות לכך הן היסטוריות והמטרה היא למנוע מצב בו אדם שאיננו התגרש כדת וכדין, יתחתן בשנית בטרם הוא התגרש. למרות שנדמה שמדובר בהליך פרוצדוראלי בלבד, הרי שיש לו משמעויות רחבות, כולל בכל מה שקשור לחלוקת רכוש בין בני הזוג וכן בכל מה שקשור להסכמי ראיה ומשמורת על ילדים. 

כפי שאנחנו יכולים להבין, זוגות נוטים להתגרש כאשר הם מבינים שמערכת היחסים הזוגית, מערכת הנישואין, הגיעה לסופה. זה יכול לנבוע מסיבות שונות. במקרים בהם ההחלטה מתקבלת בידידות, הבנה ותוך הסכמה, הרבה יותר קל לבצע את התהליך ולהגיע להסכמות בין הצדדים. במקרים הפוכים, זה יכול להיות תהליך מאוד מורכב וקשה. 

מדוע חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין

בכל מקרה, בשתי הדרכים יש לפנות אל עורך דין גירושין המתמחה בענייני משפחה וגירושים, אשר ייצג את כל אחד מהצדדים. כל צד ישכור עורך דין והוא אמור לייצג את הלקוח שלו בתהליך הגירושים, מתוך כוונה להגיע להסכמות שונות, במידה ולא מצליחים אז משאירים זאת לבית משפט או לבית הדין ברבנות להחליט כיצד לפעול. 

חשוב לשכור את שירותיו של עורך דין, על מנת שהתהליך יתבצע בצורה נכונה ויהיה ניתן לשמור על האינטרסים האישיים וכן אינטרסים של הילדים. כל הסכם גירושים מתייחס לכל מה שקשור לטיפול וגידול ילדים, מזונות לאישה ולילדים וכן כל מה שקשור לנושא של חלוקת רכוש בין בני הזוג.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

כמה עולה יעוץ עסקי?

עלות הייעוץ העסקי משתנה מאוד, בהתאם לסוג הייעוץ והאם הוא נעשה כחלק משרה או במשרה מלאה. בעוד שבעבר, חברות מסוימות נהגו לשכור יועצים שיעשו את

קרא עוד »