עורך דין להקפאת הליכים- מה תפקידו

על פי פקודת פשיטת הרגל נוסח חדש תש"ם- 1980 ועיכוב הליכים 10 תיקון מספר 3, תשנ"ו- 1996 כל בית משפט או בית דין שהוכח לו כי נגד הנתבע במשפט התלוי ועומד לפניו קיימת בקשה לפשיטת רגל רשאי לעכב את הליכי המשפט או להתנות את המשך ההליכים בתנאים שיראה. עורך הדין של החייב פונה בית המשפט והשופט מורה על מתן צו כינוס. משמעות הדבר היא שכל ההליכים המשפטיים ותביעות שהגינו נושים נגד החייב מוקפאים. התובעים יקבלו מכתב ממזכירות בית המשפט שהתביעות שלהם נדחו בגין צו כינוס שהוצא לייב. גם הליכי הוצאת לפועל פעילים אשר החלו כנגד החייב יופסקו מרגע שניתן צו כינוס.

עיכוב הליכים משפטיים מחמת הכחשה

במידה והחייב מתייצב בדיון בבית המשפט ומתכחש לעובדה שהוא חב חוב בכל סכום שהוא לנושה בית המשפט רשאי לעכב את ההליכים עד למועד משפט נוסף אשר ידון בחוב עצמו. במעמד זה רשי בית המשפט לדרוש דמי ערבות שיבטיחו ויהוו ערובה לתשלום החוב על ידי החייב אם יוכח כי אכן החוב קיים. במידה ובית המשפט בוחר להעניק צו עיכוב הליכים זמני לחייב אשר תקף לזמן מוגבל, התוקף של הצו יוארך עד להחלטה בדבר החייב כפושט רגל.

מה תפקידו של עורך דין להקפאת הליכים?

עורך הדין הוא זה שמייצג את האדם מול בית המשפט והסיכוי שבגין פנייתו המנומקת של עורך הדין האדם יקבל אישור לבקשתו להקפאת הליכים גבוהה יותר. כמו כן, כל התהליך כולו יתנהל בצורה טובה ומקצועית יותר וזאת בשל העובדה שעורך הדין מכיר היטב את כל הכללים והחוקים הנוגעים לתהליך. חשוב לדעת כי ההשלכות להליך יכולות להיות לעזר אך יכולות גם לפגוע בחייב שכן, אדם זכאי מצד אחד להתחיל את חייו ללא חובות ולשקם את העתיד שלו נגד, פשיטת רגל  היא כתם חמור שמשפיעה על האדם ועל כן, התהליך צריך להתבצע בצורה נכונה וחכמה ותפקידו של עורך הדין הוא לסייע ללקוח שלו לצלוח את ההליך. מידע נוסף באתר http://www.evyatarlaw.co.il/

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
לוגו לעורכי דין – דגשים חשובים
הלוגו של עורך דין צריך להיות מוכר ובלתי נשכח. זה גם צריך להעביר את המסר שעורך הדין הוא מקצוען בתחומו....
קרא עוד »
מאי 28, 2023
נתקלתם בסירוב כניסה לישראל? אלו הדברים שניתן לעשות
המדינה עשויה שלא להתיר כניסה לאזרחים זרים לארץ, מנימוקים שונים. במקרים שהמדינה לנכון, אזרח או נתין זר...
קרא עוד »
אוק 21, 2021
מתי כדאי לפנות לגישור בגירושין?
גישור גירושין הוא אופציה טובה לזוגות שרוצים לפתור את סכסוכי הנישואין שלהם בדרכי שלום. זוהי גם אפשרות...
קרא עוד »
ספט 19, 2022