תהליך גירושין

תהליך גירושין הוא תהליך משפטי שבו, לרוב, אחד מבני הזוג מבקש לעזוב את הקשר. אמנם ישנם מקרים שבהם ההחלטה מתקבלת במשותף על ידי שני הזוג, אבל לרוב את תהליך הגירושין יוזם אחד מבני הזוג. 

מהו תהליך גירושין?

תהליך הגירושין הוא הליך משפטי מורכב שלאף אחד לא קל להתמודד איתו, והוא יכול להיות תקופה מאוד לחוצה עבור שני בני הזוג. במסגרת תהליך הגירושין הצדדים מגיעים עם המון מטען רגשי, ולכן חשוב עבורם להצטייד במידע הנכון על מנת להפוך את התהליך לחלק ככל האפשר.

אחת הסיבות הנפוצות ביותר ליוזמה של תהליך גירושין היא ששני בני הזוג אינם מתקשרים ביעילות. הם מגיעים לנקודה הזאת כאשר הם חושבים שאין יותר סיכוי לפיוס בין שני הצדדים.

מעבר לקושי הרגשי הכרוך בפירוק המשפחה, הצדדים חווים לחץ רב מכיוון שכל אחד מהם חושש לעתידו הכלכלי, ובמקרה שישנם ילדים משותפים, גם למערכת היחסים שלו עם הילדים ולרווחתם.

התמצאות במערכת המשפט בישראל

על מנת לנהל את תהליך הגירושין על הצדדים, שגם כך מתמודדים עם קושי רב, להתמצא היטב במערכת המשפטית שבה התהליך מתנהל. בישראל מדובר במערכת משפטית מורכבת במיוחד, מכיוון שמלבד בית משפט לענייני משפחה, קיים גם בית דין רבני. בבית הדין הרבני ניתן לנהל את אותם ההליכים, ולכל אחד מהצדדים יש אינטרס להביס את השני במירוץ ולהגיש את התיק בבית המשפט/בית הדין שייטיב עימו.

עורך דין גירושין

כאן נכנסים לתמונה עורכי הדין לענייני משפחה. עורך דין לענייני גירושין יספק לכם את כל המידע הרלוונטי הדרוש לכם על מנת שתוכלו להתמודד עם האתגרים הללו והוא יפעל על מנת שהצד שאותו הוא מייצגים יוכל למצות את זכויותיו במסגרת הליך הגירושין וייפגע כמה שפחות, בין אם מדובר בפן הכלכלי ובין אם מבחינת הסדרי ראייה.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
איך בוחרים עורך דין?
עורך דין הוא אדם שצריך להתמודד עם נושאים מורכבים וסוגיות משפטיות. עורך דין חייב להיות טוב בעבודה שלו,...
קרא עוד »
יונ 23, 2022
עורך דין להקפאת הליכים- מה תפקידו
על פי פקודת פשיטת הרגל נוסח חדש תש"ם- 1980 ועיכוב הליכים 10 תיקון מספר 3, תשנ"ו- 1996 כל בית משפט או בית דין...
קרא עוד »
אוק 27, 2021
איך לבחור עורך דין לענייני הגירה?
מדינת ישראל אינה מאפשרת את כניסתם של זרים אל גבולותיה. על מנת להיכנס למדינה יש צרך באשרת כניסה מיוחדת...
קרא עוד »
נוב 04, 2021