מתי נדרשת בקשת צו פתיחת הליכים?

מתי נדרשת בקשת צו פתיחת הליכים?

חייב שניצב מול נושים וחוסר יכולת להתמודד עם החובות יכול לבדוק את האפשרות של צעד משפטי שנקרא חדלות פרעון. מדובר על צעד בו החייב בוחר לקבל הכרה משפטית שמגדירה אותו כמי שלא יכול לעמוד בהחזרים. המטרה של הצו הזה הינה אחת – לספק לחייב הגנה מפני הנושים ולמנוע מצב של הטרדות מצידם לשם הסדרת החוב. הצו הזה הינו השלב הראשון בתהליך חדלות פרעון. ההליך כולו נועד למצות מצד אחד את יכולת ההחזר של החייב לטובת הנושים. מצד שני נועד ההליך לפרוס בפני החייב את הקרקע היציבה עליה הוא יוכל לעמוד ולייצב את עצמו מבחינה כלכלית.

הצו, מתי נדרש לבקש אותו?

צו פתיחת הליכים נדרש בשלב בו חייב מחליט כי הוא אינו מסוגל להתמודד עם ההחזרים שמוטלים על כתפיו, וכי הוא מעוניין לעבור הליך חדלות פרעון. הצעד הראשון בהליך הינו צו פתיחת הליכים אשר עושה לחייב שקט מצד הנושים. הללו לא יכולים להמשיך להטריד את החייב ולדרוש ממנו לעמוד בהחזרים שהוא אינו מסוגל לעמוד בהם. השקט הזה הינו מצרך יקר וחשוב מאוד שרק הודות לו יוכל החייב לבדוק את היכולות שלו, לעבוד כדי להרוויח ולמקסם את יכולות ההחזר שלו. הצו הזה נותן לחייב את ארכת השלווה הנחוצה לו על מנת לייצב את עצמו ולשמור על הראש מעל למים.

עורך דין מקצועי ומנוסה בנישה זו

בבואו לבחור עורך דין צריך החייב לזכור כי לא כל עורך דין מתאים לספק לו את השירות. חשוב מאוד לבחור בקפידה את עורך הדין להקפאת הליכים אשר צבר מיומנות רבה ויש לו יכולות מתקדמות בתחום חדלות פרעון ובקשת צו חדלות פרעון. בליווי של עורך דין זה יכול ההליך להיות יעיל ומוצלח.

כללי משפטים
המשך לעוד מאמרים שיוכלו לעזור...
תפקידו של עו"ד תעבורה
בכל פעם שאתם נתקלים בעבירות תעבורה, חשוב מאוד למצוא עורך דין המתאים ביותר לצרכים הספציפיים שלכם, כדי...
קרא עוד »
אוג 10, 2020
גילוי יתרונות נסתרים: פיצויים מגרמניה לקורבנות השואה
מעט נושאים בהיסטוריה נושאים את המשקל והמשמעות המוסרית כמו הפיצוי שמעניקה גרמניה לקורבנות השואה....
קרא עוד »
נוב 22, 2023
ניווט במבוך הפיננסי: פוסטים חיוניים להשקעה בכסף
תחום ההשקעה הוא מבוך מורכב, מלא בשפע של אפשרויות, סיכונים והזדמנויות. עבור חסרי התחלה, זה יכול להרגיש...
קרא עוד »
אוק 24, 2023