הכל על תפקידיו של עורך דין לענייני תאונות דרכים

תאונות דרכים הן עסק ביש; כולנו היינו מעדיפים להימנע מהן ואיכשהו נראה שמספר המקרים רק הולך ועולה בכל יום. כך, עורך דין לענייני תאונות עבודה מוצא עצמו עסוק מאוד בשנים האחרונות, כשמידי יום מגיעים לשולחנו תיקים חדשים ומסובכים. עם כל העומס, עליו להיות רגיש וקשוב, מכיל ומבין, שכן כל אדם שעובר תאונת דרכים מוצא עצמו מתמודד לא רק עם כאבים פיזיים, אלא לעתים חלילה עם טיפולים קשים ושיקומים ארוכים. אי אפשר לתאר גם את הקושי שבהתמודדות עם מערכת המשפט בעקבות התאונה.

באילו מקרים יש לפנות לשירותיו של עורך דין לענייני תאונות דרכים

בתור התחלה כדאי אולי להגדיר מהי תאונת דרכים. מדובר בתאונה שהיה מעורב בה אדם אחד או יותר, בשל שימוש ברכב למטרות תחבורה כאלו ואחרות. כך, הנפגע יכול להיות הולך רגל, נוסע או נהג ברכב. עורך דין לענייני תאונות דרכים מטרתו לסייע לפיצוי גבוה של כל המעורבים בתאונה ללא כל קשר לשאלה מי אשם בהתרחשותה. המשמעות היא שגם אם האדם שנפגע בתאונה גרם לה, הוא יהיה זכאי לפיצויים. 

עם זאת, על פי החוק בישראל לא כל סיטואציה נחשבת לתאונת דרכים או תזכה את האדם בפיצוי. ישנה רשימה של שימושים ברכב הנחשבים לתאונת דרכים במידה והם משתבשים:

  • תאונה המתרחשת תוך כדי נסיעה ברכב
  • תאונה המתרחשת תוך כדי יציאה לרכב או כניסה לרכב
  • תאונה המתרחשת תוך כדי החניית הרכב
  • הרכב חונה במקום שאינו מותר לחנייה
  • תיקון או טיפול ברכב תחת ידיו של אדם שאינו איש מקצוע
  • דחיפת הרכב או גרירתו באופן מסוכן
  • הידרדרות או התהפכות הרכב, התנתקות של מטען שקשור אליו או חלקים ממנו בזמן נסיעה, או בזמן חנייה

התאמת החוק לתקופה

עורך דין לענייני תאונות דרכים חייב להתאים את עצמו לתקופה. כך, ימצא עצמו תופס בין היתר את תפקיד עורך דין תאונות אופניים חשמליות כשבשנים האחרונות החלו לעלות על הכביש עוד ועוד רוכבים חדשים, מצוידים בכלי הרכב החדיש הזה. דינן של תאונות אלו שונה מתאונות רגילות, כך שאם חלילה נקלעתם לתאונה המערבת אופניים חשמליות, יש לוודא שעורך הדין אכן בקיא בחוקים והתקנות החדשות בהתאם. 

 

 

 

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

מתי כדאי לפנות לגישור בגירושין?

גישור גירושין הוא אופציה טובה לזוגות שרוצים לפתור את סכסוכי הנישואין שלהם בדרכי שלום. זוהי גם אפשרות טובה לזוגות שרוצים להימנע מהליך ארוך ויקר בבתי

קרא עוד »

בקשת פירוק לצרכי גביית חוב

הבקשה להסדר לצורכי גביית חובות היא תהליך נפוץ מאוד בכל העולם. התהליך מורכב משני שלבים – ראשית, על החייב לספק הוכחה כי הוא שילם את

קרא עוד »