באילו מקרים יש צורך לפנות אל נוטריון?

יש מקרים שונים בהם אנשים זקוקים לפנות אל נוטריון כדי לקבל את שירותיו. אבל לפני שנפרט על כך נציין כי מדובר על עורך דין אשר עבר הסמכה לספק גם שירותי נוטריון. לשם כך עליו לעמוד בדרישות מסוימות וכן לחתום את חתימתו בספר הנוטריונים. כמו כן עליו להיות בעל עבר ללא דופי ולעסוק בתחום עריכת דין תקופה מינימלית. במידה והוא עבר את התהליך הזה והוא עומד בתנאים הוא רשאי לספק שירותי נוטריון ללקוחות.

שירותים שונים של נוטריון

נוטריון מספק שירותים שונים אשר נועדו לענות על צרכי הלקוחות בצמתים שונים בחיים. בין היתר רווחים השירותים הבאים:

  • תרגום מסמכים – אחד השירותים הרווחים של נוטריון הוא שירות של תרגום מסמכים. נניח שאתם רוצים להוציא אזרחות זרה, ואתם נדרשים להציג מסמכים שונים. כמו מסמכי יושר וזהות, הוכחות שונות וכן הלאה. כל המסמכים הללו קיימים בידיכם, אבל הם כתובים כמובן בשפה העברית. אתם נדרשים להגיש אותם ברומנית, פורטוגלית, אנגלית או גרמנית. לשם כך אתם ניגשים אל נוטריון ומבקשים שירותי תרגום. התרגום מתבצע באופן מקצועי והמסמך מקבל חתימה נוטריונית המאשרת כי התרגום נאמן למקור.
  • אישורי זהות – אתם בטוחים שהנכם יודעים מה הזהות שלכם. אבל לא פעם נדרשים אנשים להוכיח את העובדה הפשוטה הזו. כיצד מוכיחים את זה? פונים אל נוטריון ומבקשים להפיק אישור. שירות זה נדרש כאשר שמכם מופיע בצוואה ועליכם להוכיח כי הנפטר אכן התכוון אליכם ובמקרים נוספים.
  • חתימת הסכמים – עומדים להינשא או להקים עסק משותף? היציאה לדרך היא משותפת וכל העניינים מלובנים וברורים לשני הצדדים. אבל מה יהיה אם יתגלע סכסוך? אי הבנה? מחלוקת? כדי למנוע נזקים חמורים במקרים כאלו מן הראוי לחתום על הסכם מפורט. בהסכם תהיה התייחסות לנקודות שונות. ומה שהכי חשוב – הוא ייחתם על ידי נוטריון. למה זה חשוב? כדי שלמסמך יהיה תוקף משפטי יש לחתום עליו מול נוטריון. רק כך אפשר יהיה לעשות בו שימוש והוא יהיה קביל בבית המשפט.
  • ייפוי כוח – לעיתים מעוניין אדם לייפות את כוחו של אדם אחר ולאפשר לו לבצע בשמו פעולות שונות. לשם כך עליו להפיק מסמך ייפוי כוח המאשר כי האדם פועל בכוחו של המייפה. ניתן להבדיל בין ייפוי כוח רגיל לייפוי כוח בלתי חוזר. בטרם חותמים על מסמך כזה חשוב להבין את משמעותו ואת ההשלכות שלו.

צריכים להפיק מסמך? לקבל אישור נוטריוני? חשוב מאוד כי תאתרו איש מקצוע מהיר ויעיל אשר יקבל לידיו את המשימה וימלא את מבוקשכם במהירות וביעילות. שיבין את המטרה שלכם ויעשה כל מאמץ להשלים את הפעולה על הצד הטוב ביותר. כך אתם יכולים להמשיך בתהליך בו הנכם מצויים ללא עיכובים מיותרים בגין שירותי נוטריון.

Like this article?

שתפו בפייסבוק
שתפו בטוויטר
שתפו ב google+
שתפו בלינקדאין

Leave a comment

מאמרים נוספים שעשויים לעניין אתכם

חקירת מס

חקירת מס: עשה ואל תעשה

אין ספק כי מי ש"זכה" לקבל הזמנה לחקירת מס, מרגיש מגוון רחב של רגשות, החל מלחץ, סטרס, פחד, חרדה וכדומה. במקרים כאלו, חשוב לקחת נשימה

קרא עוד »
לשון הרע בפייסבוק

הכל על לשון הרע בפייסבוק

רשת הפייסבוק הפכה להיות בעשור האחרון לרשת החברתית המובילה בעולם, וכיום נמצאים בה באופן פעיל מיליארדי משתמשים מכל רחבי העולם. לרשת הפייסבוק יש לא מעט

קרא עוד »
מהי רשלנות מקצועית?

מהי רשלנות מקצועית?

אם יש משהו אחד שאפשר להגיד על הישראלים, הוא שאנחנו אוהבים לעבוד ב"חפיף". מי מאיתנו לא מכיר בעל מקצוע שהתחייב להגיע בשעה מסוימת, ואיחר בשעתיים?

קרא עוד »